Nicole Kidman, Charlize Theron i Margot Robbie w tajemniczym zwiastunie filmu "Bombshell"

W serwisie YouTube opublikowany został zwiastun filmu "Bombshell", w którym główne role zagrały Nicole Kidman, Charlize Theron i Margot Robbie. Produkcja porusza temat afer w Fox News i dziennikarek, które oskarżyły prezesa stacji Robera Ailesa o molestowanie.

"Bombshell" to nie jedyna produkcja, która zajęła się skandalem w telewizji informacyjnej Fox News. Wcześniej problem ten pokazany został w serialu HBO "Na cały głos", a odtwórcy głównych ról - Russell Crowe, Naomi Watts i Sienna Miller zostali świetnie ocenieni przez krytyków filmowych i samych widzów.

Zwiastun filmu "Bombshell" - Nicole Kidman, Charlize Theron i Margot Robbie w rolach głównych

Sukces "Na cały głos" chce powtórzyć film "Bombshell", który w swojej obsadzie zadbał o nazwiska najlepszych i najbardziej popularnych aktorek. Nicole Kidman zagra Gretchen Carlson, pracownicę Fox News, która zażądała 20 milionów dol. odszkodowania od prezesa Fox, Rogera Ailesa, za molestowanie seksualne. Charlize Theron wcieli się w znaną dziennikarkę Megyn Kelly (jest nie do poznania!). Postać Margot Robbie to fikcyjna producentka Kayla Pospisil. Z kolei Rogera Ailesa zagra John Lithgow. W obsadzie znaleźli się też m.in. Kate McKinnon, Allison Janney czy Mark Duplass. Reżyserem filmu jest Jay Roach, a scenarzystą Charles Randolph.

Zobacz wideo

Fox News to stacja telewizyjna założona w 1996 roku przez potentata medialnego Ruperta Murdocha. Od samego początku dyrektorem stacji został Roger Ailes. Po czterech latach kanał ten stał się dominującą stacją informacyjną w Stanach Zjednoczonych. Obecnie odbierany jest w 86 krajach. Fox News oskarżane było wielokrotnie o stronnicze materiały dziennikarskie, które w lepszym świetle przedstawiały Partię Republikańską i konserwatywnych polityków. Roger Ailes nie był jedynym pracownikiem Fox News oskarżonym o molestowanie seksualne. Czynów tych dopuszczali się także dziennikarze Bill O'Reilly czy Eric Bolling.

Więcej o: