Piotr Woźniak-Starak swoją przygodę z filmem zaczynał naprawdę ambitnie. Miał szansę pracować m.in. jako asystent Andrzeja Wajdy na planie filmu "Katyń" w 2007 roku. Rok wcześniej z kolei pełnił funkcję asystenta kierownika produkcji polsko-niemieckiego obrazu "Strajk. Heldin von Danzig" w reżyserii Volkera Schlöndorffa. W 2006 roku znalazł się też w ekipie serialu fabularnego "Oficerowie", gdzie przypadła mu rola drugiego asystenta reżysera. Co ciekawe, Starak brał także udział w pracach nad disneyowskimi "Opowieściami z Narnii", do których zdjęcia częściowo kręcono także w Polsce.
W 2007 roku powstało Watchout Studio, którego Piotr Woźniak-Starak był współzałożycielem. W zarządzie oprócz niego znalazł się Krzysztof Terej. Panowie zajęli się szeroko zakrojoną produkcją filmową - poza obrazami fabularnymi, tworzyli także filmy reklamowe i promocyjne.
"Warsaw Dark" z 2011 roku w reżyserii Christophera Doyla to pierwszy film, przy którym Piotr Woźniak-Starak pełnił funkcję koproducenta. To polityczny thriller nawiązujący do głośnej sprawy niewyjaśnionego przez długie lata tajemniczego morderstwa Jacka Dębskiego - szefa Urzędu Kultury i Turystyki. W filmie zagrali tacy aktorzy jak Jan Frycz, Anna Przybylska, Adam Ferency, Jerzy Bończak, Jacek Poniedziałek czy Lesław Żurek i Łukasz Simlat.
Mało kto dziś też pamięta, że pierwszy film, który wyprodukował - czyli "Big Love" w reżyserii Barbary Białowąs - Piotr Woźniak-Starak zadedykował reżyserowi Januszowi Morgensternowi. To właśnie dzięki niemu przyszły producent zainteresował się kinem, a poznał swojego mistrza przez rodziców, którzy z filmowcem przyjaźnili się długie lata. Krystyna Morgenstern mówiła zresztą "Gali", że młody producent już po premierze "Bogów" przyznał, że podobnie jak ona, czuje że ten wybitny reżyser ciągle wpływa na jego decyzje i to, co robi w życiu - "Piotrek wtedy mi odpowiedział: "Wiesz, odczuwam to samo. Jakby Janusz dalej się mną twórczo opiekował'".
"Big Love" z Antonim Pawlickim i Aleksandrą Hamkało w rolach głównych na ekrany weszło w 2012 roku. Film został nagrodzony na Festiwalu Debiutów Filmowych w Koszalinie, a opowiada o początkowo niewinnym związku 16-letniej Emilii i starszego od niej Maćka. Dzięki łączącemu ich uczuciu dziewczyna zdobywa odwagę do tego, by wyprowadzić się z domu i zaczyna śpiewać w zespole, co jest spełnieniem jej marzeń. Jak to jednak bywa w życiu, w pewnym momencie sprawy się komplikują. Emilia zaczyna coraz więcej imprezować i pić, poznaje kolejnych mężczyzn i brać narkotyki. Maciek tymczasem jest o nią zazdrosny - ich niewinna miłość staje się prawdziwie toksycznym związkiem z dramatycznym finałem.
W 2013 roku Piotr Woźniak-Starak był koproducentem i producentem wykonawczym krótkometrażowego filmu Julii Kolberger pt. "Mazurek". Obraz zdobył liczne nagrody i wywróżenia, a wśród nich znalazła się m.in. Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Młodego Kina na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdynii - przyznano ją za "perfekcję realizacyjną i umiejętność opowiadania o trudnych sytuacjach życiowych w sposób czuły, zabawny i prawdziwy". Bardzo znaczące, że "Mazurek" zdobył też nagrodę "Perspektywa" im. Janusza "Kuby" Morgensterna - mentora producenta.
To rodzinna historia, która rozgrywa się przy wielkanocnym spotkaniu. Z okazji przyjazdu 20-letniej Ady, która studiuje zagranicą, jej matka Urszula szykuje świąteczny mazurek. Ada ma zjawić się ze swoim narzeczonym - Anglikiem - więc na spotkanie zostaje zaproszony także ojciec dziewczyny, z którym Urszula się rozwiodła. Stawia się na miejscu ze swoją nową i młodszą żoną. Kiedy Ada się zjawia w domu, okazuje się, że wybranek jej serca jest od niej blisko 30 lat starszy, co wprowadza atmosferę napięcia. Kulminacja nagromadzonych emocji następuje, kiedy Urszula podaje do stołu tytułowy mazurek.
W 2014 roku na ekrany kin wszedł głośny film "Bogowie" - pierwszy duży sukces Staraka. To reżyserowana przez Łukasza Palkowskiego biografia słynnego kardiochirurga, Zbigniewa Religi. To on w latach 80. jako pierwszy w Polsce dokonał przeszczepu serca - zagrał go doskonale Tomasz Kot. W dziewięć tygodni od dnia premiery "Bogów" obejrzało dwa miliony widzów, dając tytułowi pierwsze miejsce wśród najchętniej oglądanych produkcji roku.
W 2014 roku film zarobił 33 mln złotych, wyprzedzając "Jacka Stronga" Władysława Pasikowskiego i "Miasto 44" Jan Komasy. Produkcja "Bogowie" otrzymała statuetkę Złotych Lwów dla najlepszego filmu, nagrodę za scenariusz, pierwszoplanową rolę męską (Tomasz Kot), scenografię i charakteryzację podczas FPFF w Gdyni.
Trzy lata później Piotr Woźniak-Starak i jego Watchout Studio zaprezentowali na dużym ekranie kolejną biografię - tym razem Magdalena Boczarska zagrała kobietę, która uczyła Polaków, jak czerpać radość z seksu, rozdawała prezerwatywy i cierpliwie znosiła, gdy rzucano w nią za to jajkami: Michalinę Wisłocką.
Wisłocka to postać kontrowersyjna, a jej "Sztuka kochania" tylko w Polsce sprzedała się w około 7 milionach egzemplarzy, nie licząc (licznych!) pirackich dodruków. Z kolei filmowa "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej znalazła się w pierwszej piątce najchętniej oglądanych produkcji 2017 roku.
Boczarska została wyróżniona podczas gali rozdania Orłów statuetką dla najlepszej aktorki, doceniona została również muzyka Radzimira Dębskiego. Na Camerimage nagrody za "Sztukę kochania" odebrali operator Michał Sobociński i reżyserka.
W tym roku na FPFF w Gdyni będzie miał premierę kolejny projekt, w który zaangażował się Piotr Woźniak-Starak - "Ukryta gra". To wyreżyserowany przez Łukasza Kośmickiego thriller szpiegowski. Występują w nim m.in. Bill Pullman ("Dzień Niepodległości", "Ja cię kocham, a ty śpisz") oraz Robert Więckiewicz ("Pod Mocnym Aniołem", "W ciemności"). To pierwsza anglojęzyczna produkcja własna firmy Woźniaka-Staraka, czyli Watchout Studio.
'Ukryta gra' reż. Łukasz Kośmicki fot. materiały FPFF
Akcja "Ukrytej gry" toczy się w latach 60. ubiegłego wieku, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Bill Pullman wciela się w Joshuę Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.
Oprócz Billa Pullmana i Roberta WIęckiewicza w obsadzie znajdują się także m.in. Lotte Verbeek ("Nic osobistego", "Outlander", "Rodzina Borgiów"), James Bloor ("Dunkierka"), Aleksiej Sieriebriakow ("Lewiatan", "Ładunek 200") i Corey Johnson ("Kapitan Phillips", "Ultimatum Bourne’a").
"18 sierpnia 2019 roku w tragicznym wypadku zginął Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, założyciel Watchout Studio, prawdziwy przyjaciel, mąż Agnieszki Woźniak-Starak" - czytamy w oficjalnym komunikacie Watchout Studio, którego Starak był współzałożycielem.
Zmarły poszukiwany był na jeziorze Kisajno w województwie warmińsko-mazurskim od 18 sierpnia. Jego ciało zostało zlokalizowane w czwartek rano. "W związku z tym, że tożsamość mężczyzny, którego ciało wyłowiono dziś z jez. Kisajno została potwierdzona, działania poszukiwawcze zostały zakończone" - informuje policja z Olsztyna.