Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Watchout Studio w pożegnalnym wpisie: Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Piotrem pracować

"18 sierpnia 2019 roku w tragicznym wypadku zginął Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, założyciel Watchout Studio, prawdziwy przyjaciel, mąż Agnieszki Woźniak-Starak" - czytamy we wpisie na stronie Watchout Studio. To oficjalne potwierdzenie smutnej wiadomości.

Piotr Woźniak-Starak zginął w wypadku na jezioro Kisajno. Poszukiwany był od niedzieli 18 sierpnia. Około godziny 2 rano wypadł ze swojej motorówki przy manewrze skrętu. Od rana do późnego wieczora ratownicy przeszukiwali jezioro. Po pięciu dniach intensywnych poszukiwań i szeroko zakrojonej akcji ratowniczej przyszła pora na oficjalne potwierdzenie smutnej wiadomości. Najbliżsi współpracownicy  potwierdzają tę tragiczną informację i żegnają się ze zmarłym.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Jego firma Watchout Studio potwierdza  

Piotr Woźniak-Starak w chwili śmierci miał zaledwie 39 lat. W pożegnalnym wpisie jego współpracowników czytamy - "Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem, o otwartym sercu, a jednocześnie zawodowym filmowcem, który potrafił realizować swoje wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów. Stworzył własny, autorski model realizacji filmowej, pozwalający na precyzyjne osiąganie celów oraz unikatową współpracę całego zespołu". 

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Współpracownicy żegnają się z nim 

Członkowie zespołu tragicznie zmarłego producenta podkreślają: "Pozostanie w pamięci wszystkich jako prawdziwy filmowiec, nietuzinkowy człowiek o niezwykłej, wrażliwej, artystycznej osobowości - troskliwy, oddany twórca, przyjaciel i mąż. Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Piotrem pracować".  

Przytoczone także zostały ważne słowa zmarłego producenta, który po premierze filmu "Bogowie" powiedział:

Historia Religi to po trosze historia, z którą się identyfikuję: warto w życiu walczyć i stawiać na swoim. Można robić niezwykłe rzeczy w trudnych i nie zawsze sprzyjających warunkach… Nagrodą są łzy na widowni i oczywiście Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni - największa niespodzianka mojego życia.

Borys Szyc żegna się z Piotrem Woźniakiem - Starakiem

Borys Szyc, który grał w pierwszym wyprodukowanym przez Staraka filmie "Big Love", pożegnał się z producentem słowami:

Nie mam słów Piotrula. Żegnaj przyjacielu. Braszku. Odpoczywaj w spokoju.

Watchout Studio: Wkrótce premiera ostatniego filmu Piotra Woźniaka-Staraka

Współpracownicy producenta z Watchout Studio przypominają także, że już niedługo będziemy mieli okazję zobaczyć w kinach ostatni projekt, przy którym Piotr Woźniak-Starak pracował - "Wkrótce wejdzie na ekrany film "Ukryta Gra" - realizacja wizji Piotra o międzynarodowej produkcji ze światową obsadą. Przygotowywał się do realizacji swoich artystycznych ambicji - wkrótce miał wystąpić po drugiej stronie kamery jako reżyser, w kolejnej produkcji Watchout Studio". 

Ukryta graUkryta gra Krzysztof Wiktor

Akcja "Ukrytej gry" toczy się w latach 60. ubiegłego wieku, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Bill Pullman wciela się w Joshuę Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

Oprócz Billa Pullmana w filmie występuje Robert Więckiewicz ("Pod mocnym aniołem", "W ciemności"), który wciela się w dyrektora Pałacu Kultury i Nauki. W obsadzie znajdują się Lotte Verbeek ("Nic osobistego", "Outlander", "Rodzina Borgiów"), James Bloor ("Dunkierka"), Aleksiej Sieriebriakow ("Lewiatan", "Ładunek 200") i Corey Johnson ("Kapitan Phillips", "Ultimatum Bourne’a").

Więcej o: