"SE": Patryk Vega zabiera się za film o Andrzeju Dudzie. Premiera jeszcze przed wyborami prezydenckimi

6 września do kin wejdzie nowy film Patryka Vegi o polskiej polityce. Jak podaje "Super Express", reżyser nie ma zamiaru zostawiać tego motywu na zbyt długo. Według dziennika jeszcze przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku powstanie film o Andrzeju Dudzie.
Zobacz wideo

"Polityka" Patryka Vegi to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku w Polsce. Reżyser zasłynął już tym, że kiedy wypuszcza jeden projekt, w zanadrzu ma kilka kolejnych. Jak ujawnił podczas festiwalu Pol'and'Rock Zbigniew Zamachowski, zaraz po "Polityce" Vega stworzy film o kulisach polskiego środowiska piłkarskiego. Teraz "Super Express" twierdzi, że zna temat następnej produkcji reżysera. Ma nim być... Andrzej Duda.

Jeszcze nie było premiery "Polityki", a Patryk Vega zaraz zaczyna kręcić nowy film. Tym razem o piłce nożnej >>

"SE": Patryk Vega zrobi film o prezydenturze Andrzeja Dudy i jej kulisach

"Super Express" pisze: 

Według naszej wiedzy Patryk Vega szykuje drugą część filmu, w której przedstawione zostaną kulisy wyboru Dudy na prezydenta oraz cała jego prezydentura. Nieprzypadkowa wydaje się także data premiery – film ma się pojawić w kinach wiosną 2020 r. na chwilę przed wyborami prezydenckimi.

To nie pierwszy raz, kiedy Vega planuje premierę filmu na dość specyficzną datę. "Polityka" wchodzi na ekrany 6 września - ponad miesiąc przed wyborami do parlamentu, które wyznaczono na 13 października. Nie są jeszcze znane żadne szczegóły dotyczące produkcji o Andrzeju Dudzie. Na tyle, na ile znamy Patryka Vegę, możemy podejrzewać, że reżyser nie pozwoli, by jego wierni widzowie czekali na więcej informacji zbyt długo.

Piotr Stramowski dla Gazeta.pl: Odmówiłem zagrania u Vegi. Żałuję, to był głupi pomysł >>

"Polityka" Vegi pobiła rekordy popularności w internecie

Debiutująca na ekranach za kilka tygodni "Polityka", zgodnie z zapewnieniami samego twórcy, ma być najbardziej kontrowersyjnym filmem tego roku. Jak ostrzega sam Patryk Vega: "Każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą. Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Macie się czego bać!". 

Zwiastun "Polityki" zaraz po jego udostępnieniu pobił w sieci rekordy. W zaledwie cztery dni odtworzono go na YouTube ponad trzy miliony razy, a liczba odtworzeń trailera na Facebooku przekroczyła w kilka pierwszych dni cztery miliony. W filmie wystąpią m.in. Zbigniew Zamachowski, Andrzej Grabowski, Iwona Bielska, Marcin Bosak, Janusz Chabior, Ewa Kasprzyk, Daniel Olbrychski i Maciej Stuhr.

Więcej o: