Nie George Clooney ani Brad Pitt. To Dwayne Johnson jest w tym roku najlepiej zarabiającym aktorem na świecie

Magazyn "Forbes" opublikował swoją listę najlepiej opłacanych w minionym roku aktorów. Na czele znalazł "The Rock" Dwayne Johnson, a zaraz za nim są Chris Hemsworth i Robert Downey Jr.
Zobacz wideo

Dwayne Johnson według magazynu "Forbes" jest najlepiej zarabiającym aktorem na świecie. Awansował na liście z drugiego miejsca. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zagrał m.in. w trzech filmach, które łącznie na całym świecie zarobiły ponad 1,75 mld dolarów. A do tego za każdy odcinek serialu "Gracze" inkasuje 700 tys. dolarów.

Czytaj też: Chris Hemsworth rzuca Hollywood dla rodziny. Robi sobie przerwę od grania

Forbes: Który aktor zarobił najwięcej w 2019 roku? 

Dwayne Johnson zgodnie z szacunkami "Forbesa" zarobił w tym roku 89,4 mln dolarów, co czyni go liderem zestawienia najlepiej opłacanych aktorów. Zagwarantował mu to udział w produkcjach takich jak "Rampage: Dzika furia", "Drapacz chmur", "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw", a także w serialu "Gracze". Nie zapominajmy o tym, że za samą rolę w "Jumanji: The Next Level" zgarnął 23,5 mln dolarów.

Na drugie miejsce wskoczył Chris Hemsworth, znany z roli Thora w filmach Marvela. W ubiegłym roku okupywał miejsce czwarte. Szacuje się, że łącznie zgarnął 76,4 mln. Nic dziwnego, że mógł sobie pozwolić na wakacje od Hollywood w tym roku. Na trzecim miejscu, podobnie jak w ubiegłym roku, znajduje się jego kolega z planu, Robert Downey Jr., czyli filmowy Iron Man aka Tony Stark - on zarobił "zaledwie" 66 mln.

Co ciekawe, z pierwszej 10 wypadł zupełnie George Clooney, który w 2018 roku zajmował pierwsze miejsce. Możemy to sobie tłumaczyć tylko tym, że nie zagrał w żadnym kinowym przeboju, a skupił się na produkcji swojego serialu "Paragraf 22".

Lista najlepiej zarabiających aktorów na świecie - 2019

1. Dwayne Johnson - 89,4 mln dolarów
2. Chris Hemsworth - 76, 4 mln dolarów
3. Robert Downey Jr. - 66 mln dolarów
4. Akshay Kumar - 65 mln dolarów
5. Jackie Chan - 58 mln dolarów
6. Bradley Cooper i Adam Sandler - po 57 mln dolarów
8. Chris Evans - 43,5 mln dolarów
9. Paul Rudd - 41 mln dolarów
10. Will Smith - 35 mln dolarów

Ranking "Forbesa" dotyczy okresu od 1 czerwca 2018 roku do 1 czerwca 2019 roku.

Czytaj też: Reżyser "Avengers: Koniec gry": Robert Downey Jr. zasługuje na Oscara za rolę Iron Mana

Więcej o: