Trudno tak razem być im ze sobą. Scarlett Johansson i Adam Driver w wyciskającym łzy "Marriage Story"

W nowym filmie Netfliksa, który wyreżyseruje Noah Baumbach, zobaczymy opowieść o trudnym, bolesnym rozwodzie. Rozstawać się będą Czarna Wdowa i Kylo Ren, czyli Scarlett Johansson i Adam Driver. Film zadebiutuje 29 sierpnia na festiwalu w Wenecji, a promują go dwa piękne zwiastuny.

- "Marriage Story" to historia miłosna, która ujawnia się w trakcie rozpadu - tymi słowami Noah Baumbach zajawił swoją nową produkcję stworzoną we współpracy z Netfliksem. Scarlett Johansson i Adam Driver wcielą się w małżeństwo artystów stające (nie do końca twarzą w twarz) przed perspektywą rozwodu. Netflix wypuścił dwa korespondujące ze sobą trailery, które są jednoznaczną zapowiedzią, że ten film złamie wiele serc.

Netflix na koniec lata: mocne kryminalne tytuły, polskie filmy i "Brooklyn Nine-Nine" >>

"Marriage Story". Co kocham w mojej żonie, z którą się rozwodzę

Głównymi bohaterami "Marriage Story" są Charlie (Adam Driver) i Nicole (Scarlett Johansson). On jest reżyserem teatralnym, ona - aktorką. Ich związek chyli się ku upadkowi. Żyjąc między wschodnim a zachodnim wybrzeżem Ameryki, muszą się zmierzyć z rozwodem, który popchnie ich na emocjonalny i kreatywny skraj. 

W teaserze "What I Love About Nicole" Charlie opowiada, że jego żona jest wspaniałą tancerką, daje genialne prezenty i wie, kiedy na niego naciskać, a kiedy zostawić w spokoju.

Zobacz wideo

Z kolei Nicole w teaserze "What I Love About Charlie" opisuje swojego męża jako faceta, który uwielbia być ojcem, wie, czego chce i bardzo często płacze na filmach.

Zobacz wideo

Pokazana z dwóch perspektyw historia w jednym i drugim zwiastunie zawiera nie tylko miłe wspomnienia rodzinnych chwil, ale też choćby przebitki z sali sądowej. Widea kończą się sceną, w której małżonkowie próbują poważnie porozmawiać, ale żadne z nich nawet nie wie, od czego zacząć. Wszystkiemu akompaniuje ponadczasowy utwór Otisa Reddinga "I've Been Loving You Too Long (To Stop Now)" - w teaserze Charliego o Nicole słyszymy oryginalny wokal, z kolei perspektywie Nicole przygrywa kobieca wersja piosenki

Decyzję o wypuszczeniu podobnych, a jednocześnie całkowicie różnych trailerów Noah Baumbach wyjaśnił następująco:

Dzięki tym towarzyszącym sobie zwiastunom chciałem pokazać związek oczami obu postaci. Każda historia ma wiele warstw, a nasz film uwzględnia te różne punkty widzenia i odnajduje wspólną prawdę.

Premierowo film zostanie pokazany na festiwalu w Wenecji 29 sierpnia, ale odwiedzi też festiwale w Toronto i Nowym Jorku. Obok Scarlett Johansson i Adama Drivera wystąpią m.in. Laura Dern, Alan Alda, Ray Liotta.

Więcej o: