Leonardo DiCaprio chce ratować "płuca Ziemi". Aktor przekazał pokaźną sumę na walkę z pożarami lasów Amazonii

Leonardo DiCaprio zaangażował się w ratowanie lasów Amazonii. Aktor, znany ze swojej działalności na rzecz ochrony środowiska, przekazał pięć milionów dolarów na akcje gaśnicze w Brazylii.
Zobacz wideo

Pożary lasów Amazonii trwają już ponad dwa tygodnie i mają gigantyczną skalę. Katastrofie ekologicznej próbują zapobiec m.in. władze Brazylii. Jednak na akcje gaśnicze cały czas brakuje funduszy. "Earth Alliance", organizacja założona przez Leonardo DiCaprio, Laurene Powell Jobs (wdowę po Stevie Jobsie) i inwestora Briana Shetha, zbiera fundusze na ratowanie Amazonii. 

Leonardo DiCaprio przekazał darowiznę na ratowanie lasów deszczowych Amazonii

"Earth Alliance" została założona 2 lipca i jej głównym celem jest ochrona środowiska. Teraz fundacja będzie walczyć z pożarami Amazonii. Leonardo DiCaprio oburzony bezczynnością władz Brazylii i milczeniem mediów na temat pożaru "płuc Ziemi" opublikował posta w którym napisał:

To przerażające, że lasy Amazonii - największe lasy deszczowe na Ziemi, które produkują 20 proc. tlenu i są dosłownie płucami Ziemi -płoną nieustannie od 16 dni i żadne media po tym nie mówią. Dlaczego?
 

Kilka dni po umieszczeniu tego wpisu, DiCaprio przekazał swojej organizacji "Earth Alliance" pięć milionów dolarów. Pieniądze trafią m.in. do pięciu grup gaśniczych, które walczą z pożarami. Aktor wyjaśnia, czym zajmuje się jego organizacja:

'Earth Alliance' jest stworzone, po to by chronić środowisko naturalne na Ziemi. Jesteśmy zaniepokojeni kryzysem w Amazonii, który pokazuje nam, jak krucha jest równowaga klimatyczna na świecie.
(...) Pięć milionów dolarów zostanie przekazanych na niesienie pomocy mieszkańcom lasów Amazonii i na wsparcie lokalnych organizacji chroniących bioróżnorodność Amazonii przed pożarami trawiącymi lasy deszczowe.
 

Leonardo DiCaprio zachęca swoich fanów do tego by oni również dołożyli się do ratowania największych lasów deszczowych na świecie. Zapewnia, że 100 proc. pieniędzy z funduszu "Earth Alliance" będzie przekazanych na pomoc w gaszeniu pożarów i ochronę życia w lasach Amazonii. Podpowiada również, że są jeszcze inne drogi pomocy niż te finansowe. Zachęca wszystkich do uświadamiania bliskich i znajomych o pożarach. Prosi również o udostępnianie postów i zdjęć płonącej Amazonii, by było o tym jak najgłośniej.

W Polsce fundusze na rzecz ratowania niszczonych w błyskawicznym tempie lasów - w tym lasów amazońskich - zbiera Greenpeace. Organizacja nie przyjmuje datków od rządów i firm, działa tylko dzięki wsparciu indywidualnych osób, takich jak Ty. POMÓŻ CHRONIĆ LAS AMAZOŃSKI >>

 
Więcej o:
Komentarze (29)
Leonardo DiCaprio chce ratować "płuca Ziemi". Aktor przekazał pokaźną sumę na walkę z pożarami lasów Amazonii
Zaloguj się
 • pela_46

  Oceniono 34 razy 26

  oto jak można spożytkować mądrze swoje miliardy! dziękuję w imieniu Ziemi

 • eryk2

  Oceniono 10 razy 6

  Uwierzył w fejknius, a mógł wysłać te pieniądze Wojciechowi Cejrowskiemu (zostałyby lepiej spożytkowane).

 • krowajagoda

  Oceniono 7 razy 5

  Fajnie. Tylko tam jest to samo myslenie co u nas. Wyciac i sprzedac.

 • carolina_reaper

  Oceniono 5 razy 5

  Gdyby mozni tego swiata oddali 1% swojego majatku na ratowanie lasow Amazonii ....1%!

 • semigetuza

  Oceniono 3 razy 3

  i tak tego nie przeczytasz, ale dziękuję Ci Leonardo.
  Żałosne jest natomiast, że państwa zrzeszone w G-7 przekazały w sumie na ten sam cel 20mln$

 • ubrana_prawda

  Oceniono 15 razy 3

  A mógł sobie ślizgaczem popływać z 27-o letnią kelnerką....Różne są oblicza milionerów.

 • fajla11

  Oceniono 3 razy -1

  Leonardo to idiota ,,mógł dać temu t Torunia,to biedak --on potrzebuje kasy na nowe maybah

 • ewropejczyk

  Oceniono 8 razy -4

  5 milionów???????????

  Tyle to się płaci agencjom PR-owym za kilka tygodni podrasowania swojego wizerunku w mediach - więc Leonardo przez parę tygodni nie musi na nie wydawać.

  Co roku w Kalifornii płnią dziesiątki tysięcy hektarów lasów. Czy drzewa w Kaliforni nie produkują tlenu i nie warto ich ratować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX