Leonardo DiCaprio chce ratować "płuca Ziemi". Aktor przekazał pokaźną sumę na walkę z pożarami lasów Amazonii

Leonardo DiCaprio zaangażował się w ratowanie lasów Amazonii. Aktor, znany ze swojej działalności na rzecz ochrony środowiska, przekazał pięć milionów dolarów na akcje gaśnicze w Brazylii.
Zobacz wideo

Pożary lasów Amazonii trwają już ponad dwa tygodnie i mają gigantyczną skalę. Katastrofie ekologicznej próbują zapobiec m.in. władze Brazylii. Jednak na akcje gaśnicze cały czas brakuje funduszy. "Earth Alliance", organizacja założona przez Leonardo DiCaprio, Laurene Powell Jobs (wdowę po Stevie Jobsie) i inwestora Briana Shetha, zbiera fundusze na ratowanie Amazonii. 

Leonardo DiCaprio przekazał darowiznę na ratowanie lasów deszczowych Amazonii

"Earth Alliance" została założona 2 lipca i jej głównym celem jest ochrona środowiska. Teraz fundacja będzie walczyć z pożarami Amazonii. Leonardo DiCaprio oburzony bezczynnością władz Brazylii i milczeniem mediów na temat pożaru "płuc Ziemi" opublikował posta w którym napisał:

To przerażające, że lasy Amazonii - największe lasy deszczowe na Ziemi, które produkują 20 proc. tlenu i są dosłownie płucami Ziemi -płoną nieustannie od 16 dni i żadne media po tym nie mówią. Dlaczego?
 

Kilka dni po umieszczeniu tego wpisu, DiCaprio przekazał swojej organizacji "Earth Alliance" pięć milionów dolarów. Pieniądze trafią m.in. do pięciu grup gaśniczych, które walczą z pożarami. Aktor wyjaśnia, czym zajmuje się jego organizacja:

'Earth Alliance' jest stworzone, po to by chronić środowisko naturalne na Ziemi. Jesteśmy zaniepokojeni kryzysem w Amazonii, który pokazuje nam, jak krucha jest równowaga klimatyczna na świecie.
(...) Pięć milionów dolarów zostanie przekazanych na niesienie pomocy mieszkańcom lasów Amazonii i na wsparcie lokalnych organizacji chroniących bioróżnorodność Amazonii przed pożarami trawiącymi lasy deszczowe.
 

Leonardo DiCaprio zachęca swoich fanów do tego by oni również dołożyli się do ratowania największych lasów deszczowych na świecie. Zapewnia, że 100 proc. pieniędzy z funduszu "Earth Alliance" będzie przekazanych na pomoc w gaszeniu pożarów i ochronę życia w lasach Amazonii. Podpowiada również, że są jeszcze inne drogi pomocy niż te finansowe. Zachęca wszystkich do uświadamiania bliskich i znajomych o pożarach. Prosi również o udostępnianie postów i zdjęć płonącej Amazonii, by było o tym jak najgłośniej.

W Polsce fundusze na rzecz ratowania niszczonych w błyskawicznym tempie lasów - w tym lasów amazońskich - zbiera Greenpeace. Organizacja nie przyjmuje datków od rządów i firm, działa tylko dzięki wsparciu indywidualnych osób, takich jak Ty. POMÓŻ CHRONIĆ LAS AMAZOŃSKI >>

 
Więcej o: