"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie". Reżyser filmu o postaci Carrie Fisher: "Jest sercem całej historii"

W finałowej części "Gwiezdnych Wojen" księżniczka Leia również doczeka się zakończenia swojej historii. Mimo śmierci odgrywającej tę rolę aktorki Carrie Fisher, reżyser J.J. Abrams zdecydował, że Leia nie może tak po prostu zniknąć bez pożegnania. Co więcej, jej postać jest kluczowa dla całego filmu.
Zobacz wideo

Jak donosi portal Cnet, podczas konwentu D23 Expo, reżyser J.J. Abrams ujawnił, w jaki sposób pragnie kontynuować historię Lei. Wraz z resztą twórców sagi zdecydował, że w ostatniej części "Gwiezdnych Wojen" pojawią się niewykorzystane sceny z poprzednich odsłon, w których występowała Carrie Fisher. W ten sposób odda hołd aktorce, jak i da zakończenie historii Lei, która zasługuje na swój finał.

"Gwiezdne wojny IX". Wyciekł kadr z filmu. Widać na nim Carrie Fisher jako Leię - postarzyli ją

Reżyser J.J.Abrams o roli Lei w "Gwiezdnych Wojnach"

Reżyser wspominał na konwencie o tym, dlaczego zdecydował się umieścić księżniczkę Leie w filmie i dlaczego było to takie ważne by i ona otrzymała swój finał. 

Postać Lei jest sercem całej historii - powiedział Abrams.

Reżyser powiedział portalowi Entertainment Tonight, że czuł iż saga Skywalkera nie może skończyć się dla Lei zwyczajną śmiercią lub zniknięciem. O aktorce grającej księżniczkę powiedział: 

Carrie Fisher jest nie do zastąpienia, więc nie było mowy o ponownym castingu do roli Lei. Wykorzystanie ujęć zrobionych na potrzeby poprzednich części było jedynym wyjściem.


J.J. Abrams opowiedział też o notatce, jaką zostawiła Carrie Fisher. Aktorka przed śmiercią podobno  napisała specjalne podziękowania dla reżysera i wyraziła wdzięczność, że wytrzymał z nią współpracę aż przy dwóch filmach - co jest o tyle znaczące, że kiedy pisała te słowa, mieli za sobą zdjęcia tylko do jednej z części nowej trylogii. Brzmiało to więc, jak wróżba. 

"Gwiezdne wojny IX". Zobaczymy córkę zmarłej Carrie Fisher we wspólnych scenach z matką

Carrie Fisher pozostanie ważną częścią najnowszych "Gwiezdnych Wojen"

Tak więc niewykorzystane sceny z części "Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi" i "Gwiezdne wojny. Przebudzenie Mocy" przywrócą widzom Leię. Zmarła w 2016 roku Carrie Fisher w roli Lei występowała od 1977 roku,  kiedy to "Nowa nadzieja" weszła do kin na prawie całym świecie. Artystka dzięki swojej kreacji w "Gwiezdnych Wojnach" zyskała popularność i wielu wiernych fanów, którym na zawsze będzie kojarzyć z księżniczką Leią Organą. 

Film "Gwiezdne Wojny. Skywalker. Odrodzenie" będzie miał premierę 19 grudnia 2019 roku. Będzie to finał kultowej sagi "Gwiezdne Wojny". 

Więcej o: