"Joker". Jest nowy zwiastun! Joaquin Phoenix w roli komika popadającego w obłęd to strzał w dziesiątkę

Joker to kultowy przeciwnik Batmana, którego zagrali już m.in. Jack Nicholson i Heath Ledger. Teraz wcielił się w niego Joaquin Phoenix, a film, który będzie miał premierę na festiwalu filmowym w Wenecji, to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów roku.

Kiedy kilkanaście dni temu informowaliśmy, że fragmenty scenariusza do filmu "Joker" wyciekły do sieci, pisaliśmy:

Ci, którzy je przeczytali są zgodni, że zobaczymy Jokera, jakiego do tej pory nie znaliśmy. Całość ponoć zapowiada się na najbardziej kontrowersyjny film roku.

"Joker" - przeczytaj tekst zdradzający szczegóły fabuły >>

Joaquin Phoenix i jego "Joker" powalczą o Złotego Lwa

Zobacz wideo

Ma to być film, który pokaże ludzką i niejednoznaczną twarz komiksowego złoczyńcy. Głównym bohaterem jest strudzony życiem komik Arthur Fleck, który popada w obłęd i staje się psychopatycznym mordercą, którego doskonale znają wielbiciele Mrocznego Rycerza. Zresztą Batman w ogóle nie pojawi się w kadrze. W tytułową rolę - niektórzy mówią, że godną przynajmniej oscarowej nominacji - wcielił się Joaquin Phoenix, który już trzy razy walczył o tę statuetkę. Nominowane były jego role w filmach "Gladiator", "Spacer po linie" i "Mistrz". 

Pierwsi widzowie będą mogli zobaczyć "Jokera" Todda Phillipsa podczas festiwalu filmowego w Wenecji, gdzie produkcja powalczy w konkursie głównym o Złotego Lwa. Zmierzy się m.in. z "Oficerem i szpiegiem" Romana Polańskiego czy "Ad Astra" Jamesa Greya.

W obsadzie "Jokera" znaleźli się też m.in. Robert de Niro, Zazie Beets, Frances Conroy, Shea Whigham czy Douglas Hodge. Polska premiera filmu jest zaplanowana na 4 października. 

Zaczyna się 76. Festiwal Filmowy w Wenecji. Pojawią się polskie akcenty - Roman Polański weźmie udział przez Skype'a >> 

Więcej o: