"Psy 3. W imię zasad". Kolejne gwiazdy w obsadzie filmu - pojawią się Jan Frycz i Mirosław Baka

Wielkimi krokami nadchodzi premiera filmu "Psy 3. W imię zasad" - trzeciej części kultowej serii Władysława Pasikowskiego. Do gwiazdorskiej obsady produkcji dołączyli Jan Frycz i Mirosław Baka. Ich tajemnicze postaci można zobaczyć na nowych zdjęciach z planu.
Zobacz wideo

Już za kilka miesięcy premiera najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego "Psy 3. W imię zasad". Na ekrany powrócą postaci znane z dwóch poprzednich odsłon "Psów". Bogusław Linda ponownie wcieli się we Franza Maurera, a Cezary Pazura zagra Waldka "Nowego" Morawca. Partnerować im będą Marcin Dorociński, Sebastian Fabijański i Tomasz Schuchardt. Teraz wiemy, że role w produkcji otrzymali także Jan Frycz i Mirosław Baka. 

Zobacz też: Kultowe "Psy" nie są pomysłem Władysława Pasikowskiego. Cezary Pazura ujawnia kulisy powstania filmu >>

"Zmieniły się czasy, ale kontakty pozostały". Jan Frycz o nowej roli w filmie "Psy 3. W imię zasad"

W "Psach 3" Franz Maurer (Bogusław Linda) po 25 latach wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co na niego czeka? Na pewno kilku starych i nowych znajomych. Jan Frycz zdradza, że grana przez niego postać, Panicz, zalicza się do tej pierwszej grupy:

Mój bohater poznał Franza Maurera jeszcze w starych, dobrych czasach służby, gdy wiedzieć wszystko o wszystkich było najlepszą walutą. Zmieniły się czasy, ale kontakty pozostały. Kto i jak je wykorzysta? Tego dowiemy się w kinie.

Mirosław Baka, który w trzeciej odsłonie uwielbianej przez Polaków serii wcieli się w rolę komendanta policji, powiedział z kolei o "Psach":

"Psy" były filmem szczególnym. Wywołały powszechny szok. Potem przez dłuższy czas żaden film amerykański nie mógł dorównać emocjami temu, co zrobili nasi chłopcy w „Psach”. To tak naprawdę Władek otworzył drogę do polskiego kina komercyjnego. Mimo tego, że na tę komercję się nie nastawia. Robi po prostu dobre, męskie kino, na które ludzie chcą chodzić.

Zobacz też: "W tym filmie nie ma grzecznych chłopców!" - Sebastian Fabijański i Tomasz Schuchardt w obsadzie "Psów 3" >>

Cezary Pazura zachwala "Psy 3": "Scenariusz wbił mnie w fotel". Premiera przyszłej zimy

Trzecia część "Psów", realizowana prawie 30 lat po pierwszej, ponownie połączy ze sobą losy Franza Maurera i Waldka "Nowego" Morawca, który teraz jest rencistą z drugą grupą inwalidzką. Jak zapowiada dystrybutor, "ich spotkanie zmieni wszystko". Niedawno w jednym z wywiadów Cezary Pazura wypowiedział się o produkcji Pasikowskiego w samych superlatywach. Aktor twierdzi, że scenariusz "wbił go w fotel, spowodował dreszcz emocji". Pazura dodał:

Cieszę się, że Władysław Pasikowski dojrzał do decyzji, żeby ten temat pokazać na nowo. My jesteśmy już inni po 25 latach. Mamy inną wrażliwość, jesteśmy po przejściach - i Franz Maurer, i Waldemar Morawiec. Władysław Pasikowski też jest innym reżyserem niż kiedyś. Jest reżyserem okrzepłym, dojrzałym (...) I on naprawdę korzysta z pomysłów, z życia. Historia, którą zobaczymy w trzecich "Psach", mogłaby się przydarzyć każdemu.

"Psy 3. W imię zasad" będzie można oglądać w kinach od 17 stycznia 2020 roku. 

Więcej o:
Komentarze (16)
"Psy 3. W imię zasad". Kolejne gwiazdy w obsadzie filmu - pojawią się Jan Frycz i Mirosław Baka
Zaloguj się
 • sthoss

  Oceniono 10 razy 10

  Jakos dziwnie wierze ze Pasikowski zrobi 10 razy lepszy film od Vegi.

 • tenare

  Oceniono 5 razy 5

  Mirosław Baka!
  Oczekuję, że dostanie kałacha i zabije wszystkich!

 • badsamaritan

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe, czy Bazylak ciągle siedzi w śledztwie....

 • voxuran

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież Franc w drugiej części wyjechał do Nowej Zelandii a teraz wychodzi z więzienia?

 • slawczan

  Oceniono 5 razy 1

  Franz i Nowy będą organizować przerzut różańców bojowych do Europy Zachodniej. Nowy dydponuje takim sprzętem bo został mu po ,,krucjacie do granic". Ciekaw jestem jak Nowy wytłumaczy, że stać go na botox i 3 żonę mając drugą grupą inwalidzką?

 • wiedzminizm

  Oceniono 9 razy 1

  "Psy" oraz "Psy II" to zupełnie różne filmy. Pierwszy świetny, zapisał się na zawsze w historii polskiej kinematografii, drugi niestety już tylko dla pieniędzy i dla niezbyt sprawnego intelektualnie widza.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 2 razy 0

  Przecież to, że gra tam Baka wiadomo od 2 tygodni przynajmniej!! Nius z doopy.

 • gonzoe

  Oceniono 6 razy -2

  Nigdzie nie mogę znaleść: kto pisze muzykę?
  Jeżeli to nie będzie Michał Lorenc, to nie ma po co iść do kina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX