"Aladyn". Piosenka usunięta z filmowej adaptacji bajki pojawiła się w sieci [WIDEO]

Disney z okazji wydania na DVD hitowego remake'u "Aladyna", opublikował piosenkę, która nie pojawiła się w filmie. Dlaczego studio usunęło "Desert Moon" z filmu?
Zobacz wideo

W maju tego roku premierę miał remake znanej bajki Disneya "Aladyn". Film okazał się hitem i przyniósł studiu miliard dolarów zysku. Jednak produkcja, którą pokochały tysiące, nie wyglądała na początku tak, jak w dniu premiery. Twórcy zdecydowali się usunąć parę scen, które oryginalnie miały znaleźć się w filmie. Jedna z  niewykorzystanych w "Aladynie" piosenek trafiła właśnie do sieci.

Nie samymi odgrzewkami żyje Disney. W przyszłym roku dwie nowe animacje Pixara z kosmosem i metafizyką w tle

O czym jest piosenka "Desert Moon" usunięta z filmu "Aladyn"?

Okazuje się, że oprócz znanych piosenek z filmu jak "Spechless" czy "Arabian Night", studio nagrało też "Desert Moon". Mimo że piosenka nie pojawia się w produkcji, Disney opublikował ją razem z wyciętą sceną, w której Dżasmina i Aladyn ją śpiewają.

 

Piosenka "Desert Moon" to ballada dwojga zakochanych, którzy chcą być znowu razem. Chwilowo rozdzieleni Aladyn i Dżasmina tęsknią za sobą i patrząc na księżyc, mają nadzieję, że w tym momencie oboje o sobie myślą. Oficjalnie nie wiadomo dlaczego piosenka "Desert Moon" została usunięta, ale najprawdopodobniej chodziło o to, że było na nią po prostu za wcześnie. Miała się pojawić, kiedy główny bohater zostaje porwany przez czarnoksiężnika. Ale Aladyn i Dżasmina wtedy ledwo się znali, więc akcja filmu powinna toczyć się dynamicznie, a nie zatrzymywać się na kolejnych westchnieniach jednego za drugim.

Disney pokazał zwiastun nowego "Zakochanego kundla". Widzowie rozczarowani: "Mogliby już przestać"

Mimo to scena jest naprawdę wzruszająca a piosenka "Desert Moon" ładna. Disney nie tylko opublikował ją w sieci, ale też załączył do materiałów dodatkowych płytowego wydania "Aladyna", gdzie pojawią się niewykorzystane sceny i wywiady z twórcami. Wersja Aladyna na DVD i Blu-rey jeszcze nie miała swojej premiery w Polsce, ale można oczekiwać, że niedługo zobaczymy ją na sklepowych półkach.

Więcej o: