"Tenet". Pierwszy zwiastun wyczekiwanego filmu Nolana jest bardzo tajemniczy, ale i tak budzi emocje

Budowanie napięcia to specjalność Christophera Nolana. Jakiś czas temu w sieci pojawiła się enigmatyczna zapowiedź, że w 2020 roku w kinach zadebiutuje film reżysera pod tytułem "Tenet". Teraz internet obiegł krótki teaser produkcji, który do tej pory pokazywano tylko w wybranych kinach.
Zobacz wideo

Szeroka publiczność najpierw doskonale zapamiętała go z filmów o przygodach Batmana. Christopher Nolan to twórca wielu kinowych przebojów ostatnich kilku lat - na imponującej liście są m.in. "Incepcja", "Dunkierka" czy "Interstellar". Od kilku miesięcy w sieci krążyły pogłoski o nowym projekcie reżysera pod nazwą "Tenet". Doniesienia zostały potwierdzone w maju, a niedawno światło dzienne ujrzał teaser tajemniczej produkcji.

Zobacz też: Weteran II wojny światowej płacze na "Dunkierce". "Czułem się, jakbym tam był" [WIDEO] >>

"Tenet". W nowym filmie Christophera Nolana John David Washington i Robert Pattinson

W teaserze, który w mediach społecznościowych można dorwać we francuskojęzycznej wersji, widać napisy "Przyszedł czas na nowego protagonistę" i "Przyszedł czas na misję nowego rodzaju". Jak na razie o fabule "Tenet" nie wiadomo nic. Fani spekulują, że będziemy mieć do czynienia z przełomowym dramatem szpiegowskim. 

W jednej z głównych ról pojawi się występujący w zwiastunie John David Washington ("BlacKkKlansman", "Ballers"). Obok niego wystąpi m.in. Robert Pattinson - aktor już niedługo przejmie schedę po Benie Afflecku w roli Człowieka-Nietoperza, którego postać w nowe millenium wprowadzał właśnie Christopher Nolan. W "Tenet" zobaczymy także Elizabeth Debicki ("Wdowy", "Strażnicy Galaktyki 2"), Kennetha Branagha ("Hamlet", "Wiele hałasu o nic"), Himesha Patela ("Yesterday"), Aarona Taylora-Johnsona ("Kick-Ass") czy stałego współpracownika Christophera Nolana, sir Michaela Caine'a. 

Muzykę do "Tenet" napisze Ludwig Göransson. Wszechstronny kompozytor ma na swoim koncie Oscara, Grammy i Złoty Glob za soundtrack do "Czarnej Pantery", natomiast jako producent muzyczny dał się poznać szerokiej publiczności poprzez stałą współpracę z Childishem Gambino. Panowie z tegorocznego rozdania Grammy wyszli bogatsi o wyróżnienia dla nagrania roku i piosenki roku za utwór "This is America".

Producentami filmu "Tenet" są Christopher Nolan i Emma Thomas, żona reżysera. Sceny kręcono w siedmiu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Estonii i w Indiach. Produkcja wchodzi do kin 17 lipca 2020 roku.

Więcej o: