Joaquin Phoenix bardzo schudł do roli Jokera. Zrzucił tyle, ile waży przeciętny 5-latek

Joker to kultowy przeciwnik Batmana, którego zagrali już m.in. Jack Nicholson i Heath Ledger. Joaquin Phoenix, który tę samą postać zagrał w najnowszym filmie w reżyserii Todda Philippsa, bardzo starannie przygotował się do roli. Aktor zrzucił ponad 20 kg!
Zobacz wideo

"Joker" z Joaquinem Phoenixem ma wejść do kin jesienią tego roku. Film już teraz walczy o Złotego Lwa na festiwalu filmowym w Wenecji. Po tym, jak do sieci wyciekły fragmenty scenariusza napisanego przez Todda Phillipsa i Scotta Silvera, wiemy, że w kinach zobaczymy tego bohatera z nieznanej wcześniej strony. Nowy Joker ma być tym razem zdecydowanie bardziej ludzki, a jego motywacja łatwiejsza do zrozumienia w zestawieniu z poprzednimi wcieleniami tego bohatera. Reżyser ujawnił też, jak bardzo Phoenix zmienił się fizycznie, by odpowiednio pokazać to nowe wcielenie.

Czytaj też: Scenariusz do "Jokera" z Joaquinem Phoenixem wyciekł. Zapowiada się na najbardziej kontrowersyjny film roku

Ile Joaquin Phoenix schudł do roli Jokera?

Todd Philips w wywiadzie dla LA Times zdradził, że Joaquin Phoenix schudł do filmu 23 kg. To tyle, ile powinna wynosić waga przeciętnego zdrowego 5-letniego chłopca, lub 6-letniej dziewczynki. Aktor w rozmowie z tym samym periodykiem powiedział:

Próbowałem zrobić coś, co wydawało się nam najbardziej uczciwe i wyjątkowe.

Co więcej, zmiana wagi aktora nie pozostała bez wpływu na pracę całej ekipy. Zazie Beetz już wcześniej zdradziła, że scenariusz napisano prawie od początku już w trakcie kręcenia filmu, a przez utratę wagi głównego bohatera, nie było możliwości ponownego nakręcenia wcześniejszych ujęć.

W obsadzie znajdują się także Robert De Niro, Marc Maron i Shea Whigham. Polska premiera filmu jest zaplanowana na 4 października.

Więcej o: