"Dwóch papieży". Jonathan Pryce do złudzenia przypomina papieża Franciszka. Jest zwiastun filmu Netfliksa

HBO robi serial o dwóch fikcyjnych papieżach, a Netflix zabiera się za opowieść o prawdziwych głowach Kościoła. Anthony Hopkins i Jonathan Pryce w nadchodzącej produkcji "Dwóch papieży" wcielą się w Benedykta XVI i Franciszka. Pojawił się pierwszy zwiastun filmu, w którym bardzo wyraźnie czuć napięcie między duchownymi.

W najbliższych miesiącach czeka nas sporo wrażeń prosto z Watykanu. HBO najprawdopodobniej jeszcze pod koniec tego lub początkiem przyszłego roku pokaże "Nowego Papieża" z Johnem Malkovichem i Judem Lawem. W te Święta własną papieską propozycję zaserwuje z kolei Netflix. W filmie "Dwóch papieży" staną ze sobą oko w oko papież Benedykt XVI i jego największy krytyk, kardynał Jorge Bergoglio, którego dziś znamy jako papieża Franciszka. W sieci ukazało się pierwsze spojrzenie na wyczekiwaną produkcję.

"Dwóch papieży". "Nie ja mam być zadowolony, tylko 1,2 miliarda wiernych"

Zwiastun rzuca światło na niełatwą relację między żyjącymi w całkowicie różnych światach kapłanami. Papież Benedykt XVI (Anthony Hopkins) i kardynał Jorge Bergoglio (Jonathan Pryce) mają sobie nawzajem sporo do zarzucenia.

Zobacz wideo

Z jednej strony sympatyczne rozmowy o muzyce, z drugiej - mocne słowa krytyki. Twórcy opisują "Dwóch papieży" jako film bazujący na autentycznych wydarzeniach. Wygląda zatem na to, że poznamy kulisy przełomowego momentu w historii Kościoła katolickiego, jakim było wejście Franciszka na tron Piotrowy.

"Dwóch papieży". Walka między tradycją a postępem w obliczu skandalu

W 2012 roku kardynał Bergoglio, zawiedziony i rozczarowany kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta, aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami Kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różne postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić Kościołowi przetrwanie i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Anthony Hopkins zaskakuje - widzowie w komentarzach do zwiastuna piszą: "Od kiedy to Hannibal został papieżem?". Z kolei Jonathan Pryce ma doświadczenie w odgrywaniu religijnych przywódców. O aktorze w ostatnich latach było głośno dzięki jego występowi w "Grze o tron". Wcielał się tam w Wielkiego Wróbla, czołową postać sekty trzęsącej King's Landing. Pryce'a już wtedy często porównywano właśnie do papieża Franciszka, jeśli chodzi o wizualne podobieństwo - historia zatacza zatem koło. 

Premiera "Dwóch papieży" na Netfliksie już w tegoroczne Boże Narodzenie. 

Zobacz też: Papież na plaży otoczony młodymi kobietami? Tylko w wersji Jude'a Lawa. Jest zwiastun serialu HBO "Nowy Papież" >>

Więcej o: