"Terminator: Mroczne przeznaczenie". Jest zwiastun kontynuacji "Dnia sądu" z Arnoldem Schwarzeneggerem i Lindą Hamilton

James Cameron, do którego wróciły prawa autorskie do "Terminatora", chce zapomnieć o częściach sagi, które były zrobione bez niego. Nowy "Terminator" będzie kontynuacją drugiej części filmu z 1991 roku, a Paramount Pictures opublikowało właśnie kolejny zwiastun. Zapowiada się spora dawka emocji, której od lat w sadze brakowało.

James Cameron, który w 2013 roku sprzedał prawa autorskie do serii, wreszcie je odzyskał. Reżyserię nowej części przekazał jednak w ręce Tima Millera ("Deadpool"), a sam został producentem. Z niecierpliwością czekaliśmy na zwiastun, który pokaże więcej niż poprzednia zajawka i zdradzi nieco więcej o fabule. Paramount Pictures przybyło z odsieczą - w "Mrocznym przeznaczeniu" poleje się krew.

Zobacz też: "Mortal Kombat 11" - Czy usłyszymy głos Arnolda Schwarzeneggera, wybierając postać Terminatora?

Zobacz wideo

Co nowego, co starego w "Terminatorze"?

Tak, jak w dwóch pierwszych "Terminatorach", na ekranie zobaczymy Lindę Hamilton i Arnolda Schwarzeneggera. Do starych wyjadaczy dołączą nowi aktorzy, m.in. Mackenzie Davis ("Blade Runner 2049"), Gabriel Luna ("Agenci SHIELD"), Diego Boneta ("Pretty Little Liars") i Natalie Reyes. Zapowiada się więc bardzo obiecujące połączenie klasyki z powiewem świeżości.

Cameronowi nie spodobały się kontynuacje "Terminatora". Postanowił zapomnieć o "Buncie maszyn", "Ocaleniu" i "Genisys", które nie miały tego klimatu, co jego filmy. Warto przypomnieć, że nowe części nie miały aż tak dobrego odbioru, jak oryginalne odsłony, a w jednej z nich postać Terminatora nawet się nie pojawiła ("Terminator: Ocalenie").

James Cameron przyznaje, że to nie ostatnia część kultowego filmu

Jak donosi portal Deadline, James Cameron o "Mrocznym przeznaczeniu" rozmawiał z Davidem Ellisonem (producentem "Terminatora: Genisys" z 2015 roku). To od niego reżyser wziął pomysł, by nowy film był kontynuacją "Dnia sądu":

Rozmawiałem z Davidem o nowej części. (...) On zawsze wierzył w potencjał "Terminatora", ale czuł, że jego film "Genisys" nie spełnił jego oczekiwań i nie zrobił w nim tego, czego chciał. Powiedział więc, byśmy wrócili do "Terminatora 2". I ten pomysł był intrygujący.

Cameron zdradził też, że czeka nas więcej części "Terminatora" w przyszłości. - Jeśli będziemy mieli szczęście i zarobimy na "Mrocznym Przeznaczeniu" jakieś pieniądze, wiemy dokładnie, gdzie możemy dalej zabrnąć z tą historią - powiedział twórca. Już jakiś czas temu Cameron zapowiadał, że "Mroczne przeznaczenie" da początek nowej trylogii.

Polska premiera "Terminatora: Mroczne przeznaczenie" jest zaplanowana na 8 listopada.

Więcej o: