We Włoszech powstał pierwszy pomnik Iron Mana: "Wszyscy musimy być bohaterami!"

Już w chwili, gdy film "Avengers: Koniec Gry" trafił do kin, fani Marvela prześcigali się w pomysłach na uhonorowanie jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci tej serii. Niedawno Iron Man doczekał się swojego posągu, który został zaprezentowany w miejscowości Forte dei Marmi w Toskanii we Włoszech.
Zobacz wideo

Jak podaje portal screenrant.com, pomnik Iron Mana otrzymał nazwę "Człowiek ze stali". Jego autorem jest Daniele Basso, artysta znany ze współpracy z Giannim Versace, Fiatem czy domem mody Ermenegildo Zegny. Pod pomnikiem umieszczona została tablica z napisem:

Pierwszy pomnik poświęcony Iron Manowi wzniesiony w rok jego śmierci w filmowym uniwersum. Honorujemy Tony'ego Starka jako człowieka, który poświęcił cały swój dorobek życia w walce o ideały. Przypomina to nam, że wszyscy jesteśmy głównymi bohaterami naszego życia, a przyszłość ludzkości zależy od naszych decyzji. Wszyscy musimy być bohaterami!

Pomnik Iron Mana odsłonięty we Włoszech - ma przypominać, jak ważna jest walka o ideały

Przesłanie to nawiązuje również do ostatnich działań aktora, który wcielił się w postać Iron Mana. Robert Downey Jr. w czerwcu tego roku - zainspirowany graną przez siebie postacią - postanowił ruszyć z inicjatywą Footprint Coalition, której celem jest oczyszczenie środowiska i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych przy wykorzystywaniu najnowszej technologii, a zwłaszcza robotów. Projekt ma ruszyć w kwietniu 2020 roku, a sam aktor zapewnił, że jest gotowy poświęcić na ten cel kolejnych 11 lat życia.

"Avengers: Koniec Gry" w symboliczny sposób zakończyło trzecią fazę Marvel Cinematic Universe. Czwarta faza nastąpi w 2020 roku, a zakończy się w 2021 roku. Rozpocznie ją film "Black Widow", a następnie premiery mają mieć kolejne produkcje "The Eternals", "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" czy "Thor: Love and Thunder".

Więcej o: