"Polityka". Wiemy, ile osób obejrzało nowy film Patryka Vegi - są dane box office

"Polityka" Patryka Vegi zgodnie z prognozami była najchętniej oglądanym filmem w kinach w ciągu ostatnich kilku dni. W trakcie tzw. weekendu otwarcia obejrzało go ponad 930 tys. widzów - informuje dystrybutor. Trzeba jednak odnotować, że był to wyjątkowo długi "weekend" - film miał premierę w środę 4 września.
Zobacz wideo

Jak informuje Kino Świat, w ciągu zaledwie pięciu dni film "Polityka" przyciągnął do kin 933 459 widzów. To najlepszy wynik po pierwszym weekendzie zanotowany w tym roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że zazwyczaj produkcje filmowe mają premiery w piątki i nawet jeśli zlicza się pokazy przedpremierowe, to regularne seanse, z których dane są brane pod uwagę przy tworzeniu box office'u weekendu otwarcia odbywają się przez trzy a nie pięć dni.

"Polityka" Patryka Vegi - do pokonania "Kleru" zabrakło niewiele

Patryk Vega zapowiadał, że 'Polityka' będzie bezkompromisową i kontrowersyjną produkcją. Tymczasem jego wielokrotnie wypróbowana recepta na robienie filmów tym razem nie wypaliła - nic, co miał do pokazania w tym temacie, nie ma już szans wywołać publicznego poruszenia.

- pisała Justyna Bryczkowska z Gazeta.pl w dniu premiery. Chociaż nowy film Patryka Vegi jest przez większość recenzentów krytykowany, chyba nikt nie miał wątpliwości, że do kin ruszą tłumy. Reżyser przyzwyczaił nas, że jego kolejne produkcje biją frekwencyjne rekordy. W przypadku "Botoksu" z 2017 roku w trakcie weekendu otwarcia sprzedano prawie 712 tys. biletów i był to drugi najlepszy wynik polskiego filmu po 1989 roku. Pierwsze miejsce z wynikiem 835 tysięcy należało wtedy do... Patryka Vegi i jego filmu "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" z 2016 roku.

"Polityka" to długi i smutny film. Nie ma już szansy wywołać kontrowersji [RECENZJA] >>

Dopiero Wojciech Smarzowski i jego "Kler" osiągnął lepszy wynik. Film z Jackiem Braciakiem, Arkadiuszem Jakubikiem, Januszem Gajosem i Robertem Więckiewiczem w obsadzie w weekend otwarcia (we wrześniu 2018 roku) przyciągnął do kin ponad 935 tys. widzów - w tym momencie to lider rankingu. Mimo wydłużonego czasu zbierania danych, tego tytułu nie udało się "Polityce" prześcignąć.

Więcej o: