"Proceder". Historia Tomasza Chady to świat rapu bez cenzury i lukru. Jest zwiastun [18+]

Proceder", historia zmarłego w zeszłym roku rapera Tomasza Chady, we wrześniu powalczy o Złote Lwy podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jest główny zwiastun produkcji.

Jak zapowiadają twórcy, "Proceder" pokazuje świat rapu bez żadnych upiększeń i przekłamań, nie unika też kontrowersji i mocnego języka. To nie będzie film dla dzieci.  

"Proceder" to historia Tomasza Chady. Uwaga, zwiastun nie jest przeznaczony dla dzieci [18+]

Zobacz wideo

Zginął młodo, zostawiając po sobie przejmujące teksty oraz rzeszę fanów. Tomasz Chada, bo o nim mowa, był chłopakiem z blokowisk, z duszą poety i jednocześnie z darem do wpadania w poważne kłopoty. Wyróżniał się niecodziennym poczuciem humoru, ogromną wrażliwością i otwartym sercem, bo pomagał wielu osobom, nie robiąc wokół tego medialnego szumu. Część dochodów z biletów z filmu "Proceder", który wchodzi do kin 15 listopada, zostanie przekazana Stowarzyszeniu Prometeus, które Chada wspierał.

Głównego bohatera w filmie Michała Węgrzyna gra Piotr Witkowski. Małgorzata Kożuchowska, która wcieliła się w filmie w rolę Łysej - szefowej gangu, przez którą Chada wpada w poważne kłopoty - tak mówi o produkcji:

'Proceder' to film o ludziach, którzy bardzo są spragnieni miłości, uczucia i poczucia bezpieczeństwa, ale niestety nie udaje im się tego w życiu doświadczyć.

W filmie zobaczymy też Antoniego Pawlickiego, Agnieszkę Więdłochę, Jana Frycza, Krzysztofa Kowalewskiego, a także raperów - w obsadzie znaleźli się Kali, Zbuku i Vienio.

Tomasz Chada - życie na krawędzi

To, co wyróżniało twórczość Chady, to jego teksty. Szczery przekaz, w którym nie bał się odwoływać do swoich kłopotów z prawem. Mimo wielu lat spędzonych w więzieniu nagrywał kolejne albumy, tworząc je często podczas wyjść na przepustki. Teksty Chady opowiadają o życiu na krawędzi, bezwzględnym prawie ulicy, próbie przetrwania i walce z własnymi demonami.

Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada odszedł, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem - pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn.

Więcej o:
Komentarze (11)
"Proceder". Historia Tomasza Chady to świat rapu bez cenzury i lukru. Jest zwiastun [18+]
Zaloguj się
 • piesnakoty

  Oceniono 8 razy 6

  Chada to był przegryw z dobrego domu, który się po prostu stoczył. Typ bananowca z kompleksem wobec ludzi ulicy, który nie wiedział kiedy wyjść z tej bajki dla napiętych nastolatków i zacząć żyć jak dorosły mężczyzna (tym bardziej, że już na starcie miał o wiele lepsze warunki niż ci wszyscy ulicznicy)

 • svetomir

  Oceniono 5 razy 5

  O skasowaniu zabytkowej kapliczki autem po pijanemu będzie? Bo z artykułu wynika, że film będzie miał niewiele wspólnego z prawdą.

 • tojasam

  Oceniono 3 razy 3

  Teksty Chady opowiadają o (...) walce z własnymi demonami; muzyka była całym jego życiem itd. Kto jest autorem tych frazesów? Tych bzdur nie da się czytać.
  No nic, szykuje się hit dla zbuntowanych trzynastolatków. Kożuchowska.pI też idealnie pasuje do tego filmu.

 • hihot.md

  0

  Hiphopki od rymów częstochowskich o tym jak im "cienszko" [pis. oryg.]. :-D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX