Pierwszy zwiastun filmu "Ukryta gra" z Billem Pullmanem. Gwiazda produkcji gościem specjalnym 44. FPFF w Gdyni

Akcja thrillera szpiegowskiego "Ukryta gra" rozgrywa się w latach 60. w Pałacu Kultury i Nauki. W rolach głównych występują Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek i Aleksiej Sieriebriakow. Film powalczy o Złote Lwy podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Gościem specjalnym festiwalu będzie Bill Pullman.
Zobacz wideo

W "Ukrytej grze" Bill Pullman wciela się w rolę Joshuy Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

"Ukryta gra" - twórcy na festiwalu filmowym w Gdyni

"Ukryta gra", najnowsza produkcja Watchout Studio, zostanie zaprezentowana w Konkursie Głównym na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po wybranych pokazach odbędą się spotkania z twórcami - gośćmi najważniejszego święta kina będą: Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek, Łukasz Kośmicki (reżyser i scenarzysta), Allan Starski (scenograf), Paweł Edelman (operator), Ewa Gronowska (kostiumografka), Ewa Drobiec i Agnieszka Hodowana (charakteryzatorki) oraz Krzysztof Terej i Daniel Baur (producenci).

"Ukryta gra". Ostatni film, nad którym pracował Piotr Woźniak-Starak >>

Bill Pullman, amerykański aktor znany z hitów takich jak "Dzień niepodległości" czy "Zagubiona autostrada", będzie gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W "Ukrytej grze" wciela się w postać genialnego matematyka, zamkniętego w sobie i nieprzewidywalnego. Czy geniusz ze skłonnością do alkoholu poradzi sobie w najbardziej kryzysowych momentach? Przejęty przez tajne służby amerykańskie ma wystąpić w pojedynku szachowym. Nie jest to jednak jedyne wyzwanie. Czy stanie się cichym bohaterem kryzysu kubańskiego?

- Mansky ma pewną określoną cechę… nie czuje się dobrze w niczyim towarzystwie. Długo był sam i w pewnym sensie odizolował się od społeczeństwa. Ból istnienia uśmierza sokiem ziemniaczanym i wszelkimi innymi specyfikami, jakie wpadną mu w ręce. Nie dba też o to, co ludzie o nim myślą. I nie ma zamiaru robić tego, czego inni od niego oczekują - mówił o swojej postaci Bill Pullman.

Kto jest kim w grze o wszystko?

Obok Billa Pullmana w filmie występuje Robert Więckiewicz w roli dyrektora Pałacu Kultury i Nauki. Ponadto w obsadzie znajdują się Lotte Verbeek, James Bloor, Aleksiej Sieriebriakow i Corey Johnson. Atmosferę lat 60., zimnej wojny i kryzysu kubańskiego buduje scenografia przygotowana przez Allana Starskiego. Klimat szpiegowskiej gry oddają zdjęcia Pawła Edelmana.

Partnerem filmu jest miasto stołeczne Warszawa oraz Zarząd Pałacu Kultury i Nauki sp. z o.o. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Międzynarodowym agentem sprzedaży jest Hyde Park International, dystrybucję światową koordynuje K5 Film, a za krajową odpowiada NEXT FILM.

Watchout Studio to dom produkcyjny założony w 2007 roku, prowadzony przez Piotra Woźniaka-Staraka i Krzysztofa Tereja. Na swoim koncie ma sześć filmów fabularnych, serial w produkcji i ponad 100 reklam. Najważniejsze tytuły, "Bogowie" (2,2 miliona widzów) i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" (1,8 miliona widzów), wielokrotnie nagradzane na festiwalach w Gdyni, Camerimage oraz w konkursie Polskich Nagród Filmowych Orły.

Więcej o: