Bond powinien być kobietą? Tak twierdzi Pierce Brosnan - "Chłopcy, zejdźcie z drogi. Czas na kobietę!"

Pierce Brosnan, który wcielał się w postać agenta 007, jest zdania, że w kolejnych odsłonach serii przygód o brytyjskim agencie, tytułowego Jamesa Bonda powinna zagrać kobieta. Aktor twierdzi, że oglądanie od 40 lat Bonda-mężczyzny to wystarczająco dużo i teraz przyszedł czas na kobiecą bohaterkę.
Zobacz wideo

Pierce Brosnan w rozmowie z "The Hollywood Reporter" przyznał, że zobaczenie kobiety, która będzie wcielała się w rolę agenta 007 jest bardzo ekscytujące - "Myślę, że przez 40 lat obserwowaliśmy, jak faceci grają tę postać. Zejdźcie z drogi, chłopaki, czas zrobić miejsce dla kobiet. Myślę, że byłoby to bardzo ekscytujące i ożywcze dla całej serii".

Kobieta w roli Bonda - tak przyszłość serii widzi Pierce Brosnan: "Myślę, że byłoby to bardzo ekscytujące i ożywcze"

Aktor, który wcielał się w agenta 007 w filmach "Golden Eye", "Jutro nie umiera nigdy", "Śmierć nadejdzie jutro" czy "Świat to za mało", ma jednak wątpliwości, czy kobieta-Bond szybko pojawi się na ekranach kin. Główną przeszkodą mają być obecni producenci serii filmów o Jamesie Bondzie - "Nie sądzę, by to miało miejsce za czasów Alberta i Barbary Broccoli". Pierce Brosnan dodał także, że dla serii konieczne będzie wprowadzenie zmian w bohaterze, zwłaszcza przy obecnej popularności ruchu #MeToo - "Ruch #MeToo z pewnością jest niesamowicie ważny i potrzebny naszemu społeczeństwu, więc filmowcy będą musieli przyjąć to do wiadomości", zwłaszcza że według aktora to właśnie do kobiet zależy przyszłość biznesu filmowego.

W lipcu tego roku pojawiły się pierwsze informacje medialne na temat tego, że nowym Jamesem Bondem może zostać aktorka Lashana Lynch, która do tej pory wystąpiła w takich produkcjach jak "Kapitan Marvel" czy "Pokój zwierzeń". Jedno jest pewne - producenci, chcąc kontynuować serię filmów o agencie 007, będą musieli poszukiwać do tej roli nowego aktora. Po raz ostatni, w najnowszym filmie "No Time to Die" Bonda zagra Brytyjczyk Daniel Craig, który zagrał w filmach "Casino Royale", "007 Quantum of Solance", "Skyfall" czy "Spectre".

Więcej o: