"Piłsudski" w kinach. Zobacz galerię archiwalnych kolorowych zdjęć marszałka

Już dziś w kinach w całej Polsce można oglądać długo oczekiwany film Michała Rosy "Piłsudski". W tytułowej roli Borys Szyc. Prezentujemy wyjątkowe, niepublikowane dotąd pokolorowane zdjęcia Józefa Piłsudskiego zestawione z kadrami z filmu.

Film w reżyserii Michała Rosy będzie walczył o Złote Lwy w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na ekranie Borysowi Szycowi towarzyszą Jan Marczewski, Marcin Hycnar, Józef Pawłowski, Tomasz Schuchardt oraz Magdalena Boczarska i Maria Dębska.

- Nasz film opowiada nie tylko o Piłsudskim przywódcy, żołnierzu, buntowniku, ale też mężczyźnie z krwi i kości ze wszystkimi jego przywarami, żądzami, słabostkami. Opowiadamy o Piłsudskim egocentryku, z którym życie nie było łatwe. Jednocześnie jego charyzma sprawiała, że był dla kobiet bardzo atrakcyjny - mówi odtwórca głównej roli, Borys Szyc.

Archiwalne, kolorowe kadry, które mamy przyjemność dziś Państwu zaprezentować przygotował Mikołaj Kaczmarek. Zaś fotosy do filmu zrobił Jarosław Sosiński. Mamy nadzieję, że zdjęcia, które dziś prezentujemy, jeszcze bardziej przybliżą Państwu postać Piłsudskiego.

"Piłsudski". Borys Szyc zagrał marszałka, a inni? Sprawdzamy, kto jest kim w filmie Michała Rosy >>

 "Piłsudski" Michała Rosy w kinach

To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na realizację niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Za produkcję odpowiada Studio Filmowe „Kadr”. Dystrybutorem jest NEXT FILM.

Więcej o:
Komentarze (9)
"Piłsudski" w kinach. Zobacz galerię archiwalnych kolorowych zdjęć marszałka
Zaloguj się
 • jagoda.rozenek

  Oceniono 2 razy 2

  Widać, że Szyc przeszedł długą drogę, aby w tej roli zabłysnąć. A jeżeli chodzi o charakteryzację to super im to wyszło. Początek wieku to chyba dość niepopularny okres historii pokazywany w polskim kinie, więc tym bardziej wyzwanie dla kostiumografów.

 • monika_bombka

  Oceniono 1 raz 1

  kurcze widać, że filmowcy wykonali ogrom pracy w zakresie kostiumów. to chyba z jedna z lepszych polskich produkcji pod tym kątem

 • weronika_znak

  Oceniono 1 raz 1

  jedno jest pewne.... charakteryzacja jest pierwszorzędna

 • uulubionaa

  0

  Nie wiem dlaczego tyle ludzi miało zarzuty co do charakteryzacji Szyca, moim zdaniem jest najlepsza jaką mogli zrobić.

 • lenny102

  Oceniono 1 raz -1

  Dobry film.Naprawde, mile zaskoczenie.Szyc swietna rola.Szok ze to napisalem:)

 • lik58

  Oceniono 1 raz -1

  Jestem pozytywnie zaskoczona rolą Borysa Szyca. Przed obejrzeniem filmu bałam się, że chcąc być monumentalny, będzie karykaturalny. Tak się nie stało. Nie zagrał pomnika tylko człowieka. Pójdę na film jeszcze raz.

 • kali91

  Oceniono 1 raz -1

  Byłam bardzo sceptyczna co do obsadzenia Szyca w roli Piłsudskiego, ale po obejrzeniu filmu gały wylazły mi na wierzch. Jego umiejętności, dojrzałość, zaangażowanie w rolę i gra aktorska sprawiły, że przecierałam oczy ze zdumienia. Szok, co za zmiana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX