Patryk Vega chce nakręcić 16 filmów do 2025 roku. O czym będą? Sprawdzamy, co wiadomo

Na ekrany kin ledwo co trafiła "Polityka" Patryka Vegi, ale filmowiec nie zwalnia tempa. Reżyser udzielił wywiadu, w którym zdradził, że do 2025 roku chce zrobić jeszcze 16 filmów. O czym będą?
Zobacz wideo

Patryk Vega to jeden z najbardziej płodnych polskich filmowców. Reżyser wypuszcza do kin nawet trzy filmy rocznie i co jakiś czas w wywiadzie ujawnia, jakie projekty jeszcze planuje. Niedawno opowiadał, że chce nakręcić historię inspirowaną Andrzejem Dudą, Vega pracuje też nad dokumentem nad siostrami zakonnymi z Broniszewic.

Czytaj też: "Polityka". Wiemy, ile osób obejrzało nowy film Patryka Vegi - są dane box office

Vega chce nakręcić 16 filmów do 2025 roku

Patryk Vega udzielił wywiadu magazynowi "Uroda życia", w trakcie którego zdradził, że chce do 2025 roku zrobić jeszcze 16 filmów. Nie wyklucza, że wśród nich może znaleźć się także coś z gatunku kina familijnego.

Reżyser ma na większość z tych projektów pomysły, w kilku przypadkach nawet scenariusz. Nie chce jednak o nich za dużo opowiadać z obawy, że ktoś może popełnić plagiat. Mimo ostrożności reżysera serwis naekranie.pl zdołał na podstawie licznych wywiadów sporządzić wyczerpującą listę zapowiadanych przez niego filmów, które jeszcze nie są gotowe. Znajduje się na niej 11 pozycji:

 • Film o Andrzeju Dudzie i jego kampanii wyborczej. Ponoć roboczy tytuł to "Polityka 2", planowana data premiery nie jest znana.
 • "Small world" ma ukazać się w kinach 26 czerwca 2020 roku. Opowie o handlu dziećmi, a akcja została osadzona w Polsce, Rosji, Stanach i RPA. Film skupi się na historii porwania 4-letniej dziewczynki, która znika bez śladu w swojej rodzinnej wsi w Polsce i trwającego w jej sprawie 14 lat śledztwa. W tradycyjny już dla reżysera sposób, ta sama opowieść zostanie pokazana z różnych perspektyw - porwanego dziecka, rodziców, policji i porywaczy. W rolach głównych wystąpili Piotr Adamczyk, Julia Wieniawa oraz znany z serialu "Dom z papieru" Enrique Arce.
 • Film o kibicach. Andrzej Grabowski na antenie TOK FM zdradził, że dostał już od Patryka Vegi scenariusz. W obsadzie ponoć znajduje się także Antonii Królikowski. 
 • Kolejny "Pitbull". Ta część ma dość znaczący podtytuł - "Królowa chuliganów". Całkiem prawdopodobne, że to o tym filmie opowiadał Andrzej Grabowski, który od lat współpracuje z Vegą przy tym projekcie.
 • "Kobiety mafii 3" - premiera zaplanowana na 21 lutego 2020.
 • Film o kobietach w świecie sądownictwa - naerkanie.pl donosi, że ta produkcja także ma być gotowa już w przyszłym roku.
 • Reżyserowi marzy się też kobieca wersja "Wilka z Wall Street".
 • Produkcja o wojnie religijnej "Okna bez zasłon". Vega chce pokazać zamach na papieża i starcie na styku chrześcijaństwa, judaizmu oraz islamu.
 • Polska wersja "Detektywa Monka", czyli serial kryminalno-komediowy pod tytułem "Bernard X".
 • Katastroficzny serial o powodzi "Nawiedzenie".
 • "Samiec alfa" - według doniesień ten projekt ma skupić się na temacie seksualności.
 • "Wor w zakonie" to projekt, o którym reżyser opowiada już od lat. Jego wizja zakłada, że to będzie "rosyjski Ojciec Chrzestny" rozłożony na dwa fabularne filmy oraz 12-odcinkowy serial w wersji rozszerzonej. Obsada ma być międzynarodowa, mowa bowiem o aktorach z Niemiec, Rosji, Ukrainy i Polski.

Czytaj też: Borys Szyc sparodiował Patryka Vegę. "To wdzięczny obiekt. Mam nadzieję, że ma do siebie dystans"

Więcej o: