HBO GO skraca darmowy okres próbny. Zamiast miesiąca będzie tylko tydzień

Już wkrótce bezpłatny okres próbny w HBO GO zostanie mocno ograniczony. Zarządcy serwisu VoD zadecydowali, że za darmo będzie można z niego korzystać zaledwie przez tydzień, a nie przez miesiąc, jak było do tej pory.
Zobacz wideo

Bezpłatny okres próbny w HBO GO w formacie, jaki znamy dziś, odejdzie w zapomnienie z dniem 21 października. Od tego dnia serwis ten będzie można testować za darmo wyłącznie przez tydzień. Podobne rozwiązanie stosuje już Amazon Prime Video i będzie stosować Apple TV+.

Na przetestowanie HBO GO będziemy mieć tylko tydzień. HBO nie podaje powodów

Skąd te zmiany? Tego nie wiadomo. Do tej pory HBO GO wypadało na tle konkurencji bardzo korzystnie - serwis oferuje abonament za 19,90 zł miesięcznie, a nowym użytkownikom pozwalał na oglądanie filmów i seriali przez jeden miesiąc zupełnie za darmo.

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno bezpłatny miesiąc próbny oferował w Polsce także Netflix, jednak gdy na platformie pojawiło się 50 tys. pirackich polskich kont, serwis zdecydował, że darmowego oglądania w Polsce nie będzie. Czy HBO GO zmaga się z podobną plagą? Niewykluczone. Firma nie wyjaśnia, dlaczego chce ograniczyć okres testowy.

Wiele wskazuje na to, że serwisy VoD na ogół będą stopniowo ograniczać przywileje użytkowników. Za przykład może posłużyć stanowisko Disneya, który oznajmił, że dzielenie się kontem na platformie Disney+ będzie uznawane za piractwo.

Więcej o: