"Kult. Film" będzie miał premierę na Warszawskim Festiwalu Filmowym

"Kult. Film" - dokument o legendarnej grupie będzie miał swoją światową premierę podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Do kin w całej Polsce trafi 22 listopada. Jest plakat produkcji.
Zobacz wideo

"Kult. Film" to film, na jaki od lat czekają nie tylko fani grupy, ale wszyscy zainteresowani tym fenomenem polskiej muzyki. Dokument zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały zakulisowe z życia legendarnego zespołu KULT oraz samego Kazika Staszewskiego.

Prawdziwy, emocjonujący i wyczekiwany film o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej nigdzie indziej więzi z fanami.

Zdjęcia do filmu były realizowane w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu.

Premiera produkcji "Kult. Film" odbędzie się na 35. Warszawskim Festiwalu Filmowym (11-20 października) w konkursowej sekcji dokumentalnej. Organizatorzy piszą o filmie:

To nie jest film o historii zespołu. Przyglądamy się bohaterom w taki sposób, by można się do nich zbliżyć. Tak blisko nie był nikt.

- To z założenia film o ludziach z krwi i kości, o wspaniałej męskiej przyjaźni. Skupiłam swoją uwagę na szeroko pojętej prozie życia, wziętej w ramy trasy koncertowej, czyli naturalnego i swobodnego środowiska muzyków. Kilkuletnia obserwacja wymagała pokory i uczciwości, nie chodziło o to żeby kreować fakty, skandale, konflikty. Ostatecznie chodziło o to, żeby widz poczuł się uprzywilejowany, jakby był częścią zespołu, był naprawdę blisko, śmiał się i wzruszał, dostał….cytując jednego z filmowych bohaterów "prawdziwą prawdę" - podkreśla Olga Bieniek, reżyserka filmu.

Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się w tym roku w dniach 11-20 października.

Więcej o: