Złote Globy 2020. Tom Hanks otrzyma honorową nagrodę za całokształt twórczości

Złote Globy 2020. Tom Hanks odbierze honorowego Złotego Globa, który jest wręczany co roku "utalentowanym osobistościom, które trwale wpłynęły na przemysł filmowy". Aktor wyróżnienie odbierze 5 stycznia 2020 roku.
Zobacz wideo

Tom Hanks podczas 77. ceremonii rozdania Złotych Globów odbierze nagrodę im. Cecila B. DeMille'a, potocznie zwaną honorowym Złotym Globem. Do tej pory to wyróżnienie otrzymali m.in. Meryl Streep, George Clooney, Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Barbra Streisand, Denzel Washington, Martin Scorsese czy Audrey Hepburn.

Honorowy Złoty Glob dla Toma Hanksa

Lorenzo Soria, przewodniczący Foreign Press Association, w oficjalnym komunikacie prasowym przekazał, że aktor dostanie nagrodę ponieważ:

Przez ponad trzy dekady, urzekał publiczność swoimi kreacjami przekornych i skomplikowanych bohaterów, których wszyscy pokochaliśmy. Jest równie przekonujący na srebrnym ekranie, jak i za kamerą jako scenarzysta, producent i reżyser.

Do tej pory Tom Hanks otrzymał cztery Złote Globy. Pierwszy wręczono mu za rolę w filmie "Duży" z 1989 roku. Następna była kreacja w obrazie "Filadelfia" z 1994 roku, a rok później przyszła nagroda za "Forresta Gumpa". Ostatni raz wręczono mu statuetkę za udział w głośnej produkcji "Cast Away: Poza Światem" z 2001 roku. Poza tym aktor ma na koncie jeszcze sześć nominacji do tej nagrody - w tym dla produkcji "Moje wielkie greckie wesele", którego był producentem. Tom Hanks zdobył także dwa Oscary i siedem nagród Emmy.

Więcej o: