Keanu Reeves przeczytał scenariusz czwartej części "Matrixa". "Jest bardzo ambitny"

Kilka tygodni temu świat obiegła wieść, że Lana Wachowska pracuje nad czwartą częścią "Matrixa". Wiadomo, że w roli Neo ponownie zobaczymy Keanu Reevesa. Odtwórca głównej roli zapoznał się już ze scenariuszem nowego "Matrixa" i zdradził, co o nim sądzi.
Zobacz wideo

Przypomnijmy, że od premiery pierwszej części "Matrixa" w reżyserii sióstr Wachowskich minęło 20 lat. W drugiej połowie sierpnia szef Warner Bros. Picture Group Toby Emmerich ogłosił, że powstanie "Matrix 4". Wiemy już, że obraz wyreżyseruje współautorka trylogii Lana Wachowski, a w obsadzie filmu pojawi się nie tylko Keanu Reeves, ale także Carrie-Anne Moss, która w poprzednich trzech częściach "Matrixa" wcielała się w rolę Trinity.

"Matrix 4". Keanu Reeves nie krył ekscytacji po przeczytaniu scenariusza

Scenariusz do "Matrixa 4" opracowała Lana Wachowski we współpracy z Aleksandrem Hemonem i Davidem Mitchellem. Czy w tworzeniu tego obrazu będzie brała udział Lilly Wachowski, tego nie wiadomo. Główna scenarzystka powiedziała jednak, że jej siostra jest współautorką pomysłów, które stanowią podstawę nowego filmu "Matrix".

Okazuje się, że Keanu Reeves miał okazję zapoznać się ze scenariuszem nowego filmu Lany Wachowski. Podczas rozmowy z portalem "Entertainment Tonigh Online" aktor nie krył ekscytacji. 

Scenariusz jest bardzo ambitny. Od razu zdecydowałem, że muszę wziąć udział w tym projekcie! Bardzo się cieszę, bo musimy podnosić sobie poprzeczkę, aby nie spocząć na laurach. Lubię takie wyzwania

- powiedział Keanu Reeves.

Zdjęcia do filmu "Matrix 4" mają ruszyć na początku 2020 roku.

Więcej o: