Wraca wielki hit kina dziecięcego. Trwają zdjęcia do filmu Marty Karwowskiej "Tarapaty 2"

W 2017 roku na "Tarapaty" do polskich kin poszło ponad 320 tys. widzów, czyniąc film największym hitem kinowym kina dziecięcego po 1989 roku. Reżyserka Marta Karwowska idzie za ciosem i bierze na warsztat kolejną część przygód Julki i Olka - rezolutne dzieciaki tym razem zmierzą się z zagadką kradzieży obrazu Claude'a Moneta.
Zobacz wideo

"Tarapaty 2" to kontynuacja historii Julki i Olka, którzy będą musieli rozwikłać zagadkę kradzieży obrazu Claude’a Moneta "Plaża w Pourville" i wyciągnąć z tarapatów ciotkę Julki – profesor Strzałkowską. Do ich duetu dołączy lekko szalona Felka. Właśnie trwają zdjęcia, a premiera najnowszej części filmu odbędzie się jesienią 2020 roku.

Zobacz też: "Kraina Lodu 2". Nowy zwiastun hitu Disneya wreszcie zdradza zarys fabuły >>

"Tarapaty 2". Film o dziecięcej przyjaźni i zazdrości z kryminalną zagadką w tle

Pewnego dnia z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji - "Plaża w Pourville" Moneta, a o
kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki (w tej roli Joanna Szczepkowska). Julka i Olek muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana dwunastolatka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. "Tarapaty 2" to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. I o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

W "Tarapatach 2" zobaczymy znanych z poprzedniej części Jakuba Janotę-Bzowskiego, wcielającego
się w rolę Olka, oraz Joannę Szczepkowską, która zagra profesor Strzałkowską, ciotkę filmowej Julki. Jako Julka wystąpi Pola Król, a Felkę zagra znana z serialu "Zakochani po uszy" Mia Goti. W drugoplanowych rolach zobaczymy gwiazdę "Ślepnąc od świateł" – Martę Malikowską oraz Zbigniewa Zamachowskiego, Tomasza Ziętka, a także znaną z doskonałych teatralnych kreacji Sandrę Korzeniak.

Pierwsza część "Tarapatów" miała swoją festiwalową premierę na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w jednej z sekcji konkursowych, a później była pokazywana m.in. na festiwalu TIFF Kids czy Festiwalu Filmowym w Pekinie. Produkcja doczekała się wersji książkowej, a prawa do jej pokazywania zostały sprzedane wszystkim najważniejszym stacjom telewizyjnym w Polsce oraz Netfliksowi.

Za kamerą ponownie staje Marta Karwowska. Jakub Burakiewicz, dla którego będzie to fabularny debiut pełnometrażowy, odpowiada za zdjęcia. Film jest produkcją Koi Studio na czele z Agnieszką Dziedzic. Producentem wykonawczym i koproducentem jest Tomek Morawski z Haka Films. Scenografią zajmują się Jędrek Kowalski i Maria Dziewanowska-Kowalska.

Książka "Tarapaty" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: