Na co do kina w październiku? "Joker" i mocne polskie kino: "Boże ciało" oraz "Ikar. Legenda Mietka Kosza" [PREMIERY KINOWE]

W październiku ci, którzy wybiorą się do kina, mogą przebierać w naprawdę świetnych propozycjach. Na duży ekran trafiają m.in. nagradzane na festiwalach "Joker", "Boże ciało" i "Ikar. Legenda Mietka Kosza", a także np. kontynuacje "Czarownicy" i "Zombieland".
Zobacz wideo

Premiery kinowe października to zarówno dobre kino polskie, jak i oczekiwane zagraniczne produkcje. Z pewnością sporo osób czeka na to, by zobaczyć jak Joaquin Phoenix poradził sobie w tytułowej roli w filmie "Joker", który był zwycięzcą weneckiego festiwalu filmowego, a także na to, by obejrzeć sześciokrotnie nagrodzoną na festiwalu filmowym w Gdyni biografię niewidomego jazzmana "Ikar. Legenda Mietka Kosza". Warto nie tylko dla kolejnej świetnej kreacji aktorskiej Dawida Ogrodnika.

Mamy nadzieję, że zainteresowanie wzbudzi "Boże Ciało" Jana Komasy, które w tym roku zostało polskim kandydatem do Oscara. Opowieść o młodym chłopaku, który postanawia po wyjściu z poprawczaka udawać księdza to produkcja ze świetną obsadą - grają w niej m.in. Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Leszek Lichota i Eliza Rycembel. Twórcy wrócili z aż dwiema nagrodami z festiwalu filmowego w Wenecji.

Z nowym filmem wraca także Agnieszka Holland - jej opowieść o dziennikarzu, który najpierw zasłynął artykułem o spotkaniu z Hitlerem, a potem pojechał do sowieckiej Rosji, została nagrodzona Złotymi Lwami na FPFF w Gdyni. "Obywatel Jones" wcześniej był prezentowany też w ramach konkursów na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale oraz 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty.

Ci, którzy lubią filmy Disneya, z pewnością cieszą się, że wraca jedna z najciekawszych bajkowych postaci, jakie mogliśmy ostatnio oglądać - Meleficent. "Czarownica 2" to przede wszystkim zjawiskowa Angelina Jolie, ale także Elle Fanning i Michelle Pfeiffer. 

A aż po 10 latach kontynuacji doczekali się fani "Zombieland". Tym razem do znanej już obsady dołączyła m.in. laureatka Oscara Emma Stone. "Zombieland: Kulki w łeb" to połączenie horroru i komedii, natomiast "Portret kobiety w ogniu" to zupełnie inna historia - dramat, którego scenariusz został nagrodzony na festiwalu filmowym w Cannes. Akcja rozgrywa się w 1760 roku w Francji, a główną bohaterką jest Marianne, malująca na zlecenie, która musi wykonać portret młodej damy bez jej wiedzy.

Premiery kinowe października to także propozycje skierowane do dzieci - choćby animowana "Rodzina Addamsów". Tym razem sympatyczna - choć o bardzo szczególnych upodobaniach - rodzinka, po przeprowadzce do New Jersey, musi stawić czoło wyzwaniom XXI wieku.

Premiery kinowe października - zestawienie

4 października: "Był sobie pies 2", "Czarny mercedes", "Joker", "Kickbokserka", "Małgorzata, córka Łazarza", "Ostatnia góra"

11 października: "Adela jeszcze nie jadła kolacji", "Boże Ciało", "Gordon i Paddy", "O Yeti!", "Synonimy", "Ślicznotki", "Wojna o prąd", "Wysoka dziewczyna", "Zabawa w pochowanego"

18 października: "Czarownica 2", "Ikar: Legenda Mietka Kosza", "Portret kobiety w ogniu", "Sklep przy głównej ulicy", "Solid Gold", "Wicher: Przyjazd Ari", "Zombieland: Kulki w łeb", 

25 października: "Bliźniak", "Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia", "Countdown", "Dogonić marzenia", "Ibiza", "I młodzi pozostaną", "Mój przyjaciel Ufik", "Obywatel Jones", "Rodzina Addamsów", "Van Gogh. U bram wieczności", "Wszystkowidząca 2", "Trzy orzeszki dla Kopciuszka", "Zdychaj tatulku", "Złe miejsce"

Więcej o: