"Prawdziwe życie aniołów". Powstaje film inspirowany historią Krzysztofa Globisza. Aktor wraca do formy po udarze

Od 2018 roku powstaje film "Prawdziwe życie aniołów". Jego scenariusz czerpie inspirację z osobistej historii Krzysztofa Globisza, który w 2014 roku przeszedł udar mózgu. Lubiany aktor nie poddał się nigdy w walce z chorobą i wrócił do teatru oraz na plan filmowy - w "Prawdziwym życiu aniołów" gra główną rolę.
Zobacz wideo

W Krakowie trwają właśnie zdjęcia do produkcji "Prawdziwe życie aniołów". Wcześniej sceny do filmu kręcono m.in. w górach, gdzie mieszka główny bohater Adam, czy na plaży. Artur Więcek "Baron" reżyseruje na podstawie własnego scenariusza opowieść o znanym aktorze, którego życie zostaje wywrócone do góry nogami przez nagłą chorobę. To bynajmniej nie wytwór jego wyobraźni, ale w dużej mierze kawałek życia Krzysztofa Globisza. Właśnie on, pięć lat po rozległym udarze mózgu, wcieli się w Adama i da widzom lekcję o tym, co w życiu jest najważniejsze.

Zobacz też: Krzysztof Globisz po wylewie czyta Biblię. Z wysiłkiem, powoli, słowo po słowie - to nagranie wbija w fotel >>

"Prawdziwe życie aniołów". Krzysztofowi Globiszowi nie straszna choroba

Polski Instytut Sztuki Filmowej, który dofinansował powstawanie "Prawdziwego życia aniołów", podzielił się na swoim facebookowym profilu garstką zdjęć z planu filmowego. Oprócz odgrywającego głównego bohatera Krzysztofa Globisza w filmie możemy się spodziewać m.in. Kingi Preis w roli Agnieszki, żony Adama. Pojawią się też Jerzy Trela czy Anna Dymna. Artur Więcek "Baron", reżyser i scenarzysta produkcji, od lat z sukcesem pracuje z Krzysztofem Globiszem. To dzięki ich duetowi powstały filmy "Anioł w Krakowie" i "Zakochany anioł", gdzie Globisz wcielił się w niezapomnianego anioła Giordano. 

Gościnnie w produkcji wystąpi Jan Frycz, który zagra... samego siebie. Aktor w przesympatycznym wideo udostępnionym przez oficjalną facebookową stronę filmu opowiedział o swojej niełatwej relacji z Krzysztofem Globiszem, z którym wielokrotnie współpracował na deskach teatru, a ostatnio miał okazję się z nim spotkać na planie "Prawdziwego życia aniołów". Zobaczcie sami:

Twórcy tak zapowiadają fabułę produkcji:

"Czy miłość może być lekiem nawet w beznadziejnych sytuacjach? Adam, sławny aktor, mężczyzna z typowymi kłopotami męskiego wieku średniego i trudnościami odnalezienia sensu życia, dostaje udaru i traci kontakt ze światem. Lekarze stawiają katastrofalną diagnozę, ale jego kochająca żona nie poddaje się, cierpliwie i z wielką determinacją walczy o jego zdrowie oraz o ich miłość. W roli głównej Krzysztof Globisz - aktor rzeczywiście wychodzący z afazji po niedawno przebytym udarze. "Prawdziwe życie aniołów" to film o tym, że kiedy stracisz wszystko, co wydawało się dla ciebie istotne, odkrywasz, że są sprawy ważniejsze".

"Prawdziwe życie aniołów" ma zadebiutować w kinach w przyszłym roku. Z niecierpliwością wyczekujemy premiery i trzymamy kciuki za zdrowie wspaniałego Krzysztofa Globisza. Aktor, który doznał udaru mózgu w lipcu 2014 roku, epizodyczny powrót na scenę zaliczył w krakowskim Teatrze STU w "Hamlecie" jako król Klaudiusz. Do pracy w teatrze powrócił rok później - od grudnia 2016 gra główną rolę w napisanym z myślą o nim spektaklu Mateusza Pakuły "Wieloryb The Globe". Jego występy teatralne, filmowe i telewizyjne sprzed choroby trudno zliczyć - warto wspomnieć choćby o produkcjach "Krótki film o zabijaniu", "Pora umierać", "Dekalog V" czy "Jasminum". 

Więcej o: