"(Nie)znajomi" - debiut na 1. miejscu polskiego box office'u. O czym jest film?

Film "(Nie)znajomi" po pierwszym weekendzie w polskich kinach zajmuje 1. miejsce w box office. W sumie razem z pokazami przedpremierowymi produkcję tę zobaczyło ponad 132 tysięcy widzów.
Zobacz wideo

Jak podaje portal moviesroom.pl film trafił do dystrybucji w piątek 27 września. Po pierwszym weekendzie zajął 1. miejsce w polskim box office, z łączną liczbą 132 000 sprzedanych biletów.

"(Nie)znajomi" na 1. miejscu polskiego box office - przebili łączny wynik filmów "Piłsudski" i "Legionów" 

"(Nie)znajomi" przyciągnęli do kin w pierwszy weekend większą widownie, niż łącznie dwa polskie filmy "Piłsudski" w reżyserii Michała Rosy i "Legiony" Dariusza Gajewskiego. Obydwie te produkcje w tym czasie obejrzało w sumie 93 tysięcy widzów.

Najprawdopodobniej polska wersja włoskiego hitu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" zdobędzie w pierwszym tygodniu większą publiczność, niż jej pierwowzór. W pierwszym tygodniu wyświetlania w Polsce włoski film zgromadził 160 tysięcy widzów. Po weekendzie z liczbą 132 tysięcy sprzedanych biletów "(Nie)znajomi" Tadeusza Śliwy mają faktycznie szansę pobić tę liczbę.

"(Nie)znajomi" to film opowiadający historię grupy przyjaciół, którzy podczas jednej z kolacji, zaczynają grać w grę. Jej zasadą jest ujawnianie wiadomości, które w tym czasie przychodzą na ich telefony. Dodatkowo przychodzące połączenia muszą być prowadzone na głośniku tak, by wszyscy mogli słyszeć prowadzoną rozmowę. W rolach głównych wystąpili Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Kasia Smutniak, Aleksandra Domańska, Łukasz Simlat, Michał Żurawski i Wojtek Żołądkowicz. Producentem filmu został m.in. wokalista Dawid Podsiadło, który przygotował teledysk do piosenki "Najnowszy Klip" zapowiadających ten film.

Więcej o: