Wrocławski Dworzec Główny "cofnął się w czasie". Na jego terenie zawisły hitlerowskie flagi

Wrocławski Dworzec Główny został dziś "udekorowany" hitlerowskimi flagami. Budynek został wybrany na plan zdjęciowy do filmu "Śmierć Zygielbojma". Na dworcu pojawił się m.in. aktor Wojciech Mecwaldowski.
Zobacz wideo

Dworzec Główny we Wrocławiu został ucharakteryzowany na obraz hitlerowskiego Berlina. Na terenie budynku pojawił się m.in. zabytkowy pociąg z parowozem. Na potrzeby stworzenia planu zdjęciowego wydzielono nawet cały peron, na którym rozgrywać ma się akcja filmu.

Wrocław. Hitlerowskie flagi na Dworcu GłównymWrocław. Hitlerowskie flagi na Dworcu Głównym Fot. Krzysztof Ćwik / Agencja Wyborcza.pl

Jak donosi Gazeta Wyborcza, jest to jedyny dzień zdjęciowy we Wrocławiu. Film ma być kręcony również w Warszawie, Łodzi i w Londynie.

Historia Zygmunta Zygielbojma

"Śmierć Zygielbojma" będzie historią opowiedzianą z perspektywy brytyjskiego dziennikarza śledczego rozpracowującego zagadkową sprawę samobójstwa. Jego dochodzenie przybliży widzom opowieść o życiu i śmierci Zygmunta Zygielbojma - żydowskiego polityka na emigracji. Zygielbojm popełnił samobójstwo w 1943 roku.

Wrocław. Hitlerowskie flagi na Dworcu GłównymWrocław. Hitlerowskie flagi na Dworcu Głównym Fot. Krzysztof Ćwik / Agencja Wyborcza.pl

W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Wojciech Mecwaldowski, Karolina Gruszka, Jack Roth, Tomasz Sapryk oraz Klara Bielawka. Zdjęcia zaczęły się 23 sierpnia. Film ma być gotowy na wiosnę przyszłego roku.

Więcej o: