Tom Cruise chce kręcić film na Ukrainie. Aktor spotkał się z prezydentem Zełenskim

Tom Cruise niedawno przyleciał na Ukrainę, gdzie odbył wiele spotkań biznesowych. Amerykański aktor spotkał się między innymi z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, z którym rozmawiał o filmowych planach. Jak się okazuje znany z filmów "Mission Impossible" aktor chce nakręcić w tym kraju film.
Zobacz wideo

Jak podaje NBC News prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z Tomem Cruisem w poniedziałek 30 września. Zgodnie z oświadczeniem biura prasowego aktor przybył na Ukrainę na zaproszenie samego prezydenta. Powodem było to, że Tom Cruise jest zainteresowany nakręceniem jednego ze swoich nowych filmów na Ukrainie.

Tom Cruise chce nakręcić film na Ukrainie. Zełenski: Cieszę się, że Ukraina zaczyna przyciągać światowej klasy gwiazdy

Wołodymyr Zełensky zanim został wybrany na prezydenta Ukrainy, pracował jako komik i aktor oraz odnosił sukcesy jako producent medialny. Podczas poniedziałkowego spotkania prezydent zwrócił uwagę na "dobry wygląd" aktora, na co Tom Cruise odpowiedział, że "tak opłaca czynsz".

Atmosfera spotkania przebiegała więc w luźnej i sympatycznej atmosferze. Wołodymyr Zełenski podzielił się z aktorem własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat kinematografii. Prezydent Ukrainy zwrócił też uwagę, na to, że w ostatnim czasie parlament przyjął ustawę dotyczącą dotacji dla zagranicznych filmowców, którzy w ten sposób zachęcani są do inwestowania na Ukrainie. Podobne przepisy obowiązują m.in. w Czechach i na Węgrzech. - Cieszę się, że Ukraina zaczyna przyciągać światowej klasy gwiazdy - powiedział Zełenski. W komunikacie biura prasowego prezydenta czytamy również, że Tm Cruise jest zainteresowany tym krajem, gdzie w niedalekiej przyszłości planuje nakręcić jeden ze swoich projektów.

 

Wizyta Toma Cruisa nie jest pierwszym spotkaniem prezydenta Ukrainy z Hollywoodzkimi gwiazdami. Wcześniej Wołodymyr Zełenski spotkał się z pochodzącą z Ukrainy Milą Kunis i jej mężem Ashtonem Kutcherem, aktorką Robin Wright oraz producentem serialu telewizyjnego HBO "Czarnobyl" Craigiem Mazinem.

Więcej o: