Polak zagrał w nowym filmie Christophera Nolana. "Miałem okazję powiedzieć kilka zdań"

Do grona Polaków z hollywoodzkimi zapędami właśnie dołączył Marcel Sabat. Znany m.in. z filmu "Kamienie na szaniec" aktor zdradził, że na początku września miał okazję pracować na planie produkcji "Tenet" Christophera Nolana.
Zobacz wideo

Po epizodycznej roli Rafała Zawieruchy u Quentina Tarantino przyszedł czas na kolejnego rodaka w Fabryce Snów. Marcel Sabat, którego szeroka publiczność najlepiej zapamiętała z roli Tadeusza "Zośki" Zawadzkiego w filmie "Kamienie na szaniec", pochwalił się na Instagramie, że znalazł się w obsadzie nadchodzącej produkcji Christophera Nolana.

Zobacz też: "Tenet". Pierwszy zwiastun wyczekiwanego filmu Nolana jest bardzo tajemniczy, ale i tak budzi emocje >>

Marcel Sabat o występie w filmie Nolana: Mam nadzieję, że znajdę się w finalnym efekcie tego filmu

"Jest mi niezmiernie miło poinformować, że na początku września tego roku miałem przyjemność pracować na planie najnowszego filmu mojego ulubionego reżysera Christophera Nolana" - napisał Marcel Sabat w opisie do zdjęcia udostępnionego na Instagramie 1 października. Aktor dodał:

Odpowiadając na pytania: - tak! Miałem okazję powiedzieć kilka zdań!- tak! Christopher Nolan mnie reżyserował!- tak! Mam nadzieję, że znajdę się w finalnym efekcie tego filmu! - tak! Spełniło się jedno z moich wielu marzeń!- tak! Już nic więcej nie powiem.
 

Sabat wskazał także link do oficjalnej strony "Tenet" w Internet Movie Database, gdzie możemy zapoznać się z pełną obsadą filmu. Rolę Polaka opisano hasłem "zmizerowany Rosjanin". Aktor znalazł się w doborowym towarzystwie. 

W jednej z głównych ról w "Tenet" pojawi się John David Washington ("BlacKkKlansman", "Ballers"). Obok niego wystąpi m.in. Robert Pattinson, który już niedługo przejmie schedę po Benie Afflecku w roli Człowieka-Nietoperza - jego postać w nowe millenium wprowadzał właśnie Christopher Nolan. W "Tenet" zobaczymy także Elizabeth Debicki ("Wdowy", "Strażnicy Galaktyki 2"), Kennetha Branagha ("Hamlet", "Wiele hałasu o nic"), Himesha Patela ("Yesterday"), Aarona Taylora-Johnsona ("Kick-Ass") czy stałego współpracownika Christophera Nolana, sir Michaela Caine'a. 

Producentami filmu "Tenet" są Christopher Nolan i Emma Thomas, żona reżysera. Sceny kręcono w siedmiu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Estonii i w Indiach. Produkcja wchodzi do kin 17 lipca 2020 roku.

Więcej o: