Piotr Fronczewski grzmi "Idź i nie grzesz więcej Halino". Nowy spot o bezpieczeństwie seniorów

Przerażona Halina dowiaduje się od świętego Piotra, którego gra Piotr Fronczewski, że za życia bardzo zgrzeszyła i nie może trafić do nieba. Czym zawiniła? Przechodziła przez jezdnię w niedozwolonych miejscach i na czerwonym świetle. "To już recydywa" - mówi przerażony święty. Na szczęście w tym filmie główna bohaterka ma szansę wrócić na ziemię i odpokutować za swoje winy.

Seniorzy to ponad 75 proc. ofiar śmiertelnych wśród pieszych na warszawskich drogach - alarmuje warszawski Zarząd Dróg Miejskich. Co więcej, w ubiegłym roku wypadków z ich udziałem było jeszcze więcej niż w poprzednich latach. Nowa kampania "Obudź się! Uwaga=życie" z udziałem Piotra Fronczewskiego skierowana jest właśnie do nich.

Fronczewski grzmi "Idź i nie grzesz więcej Halino"

Pomysł na dotarcie do grupy docelowej jest ciekawy. Piotr Fronczewski gra świętego Piotra, który wpuszcza dusze zmarłych do nieba. Kiedy trafia do niego Halina Kowalska (w tej roli Krystyna Tkacz), na początku wszystko wskazuje, że już niedługo trafi przed oblicze samego Boga. Przestrzegała wszystkich przykazań, żyła w przyjaźni z proboszczem. Niemniej okazuje się, że już w zaawansowanym wieku dopuściła się serii poważnych wykroczeń. Święty grzmi:

W ciągu ostatnich lat twojej doczesności trochę nagrzeszyłaś, dziewczyno.

Okazuje się, że emerytka notorycznie przechodziła na czerwonym świetle i w niedozwolonych miejscach. Chociaż za każdym razem miała na to jakieś wytłumaczenie:

Ale w Biblii o tym w ogóle nie napisano!

Święty jest nieugięty - prawo tego zakazuje:

Zobacz wideo


ZDM w ten sposób reaguje na wyniki ubiegłorocznych statystyk wypadków na miejskich drogach - wynika z nich, że osoby po 60. roku życia to grupa najbardziej narażona. Audyt bezpieczeństwa wykazał, ż najczęściej występujące przyczyny wypadków seniorów na warszawskich drogach to "nieudzielenie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych (60,3 proc.) i nieprawidłowe cofanie pojazdów (16,8 proc.)". ZDM podkreśla - "Seniorzy najczęściej przyczyniają się do wypadków, przekraczając jezdnię w miejscu niedozwolonym (14 proc.)".

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie Łukasz Puchalski powiedział:

To bardzo ważna dla nas kampania – ubiegłoroczne statystyki ukazały ponurą rzeczywistość – w 2018 roku na stołecznych drogach aż 75 proc. ofiar śmiertelnych wśród pieszych stanowili seniorzy. O bezpieczeństwie będziemy mogli mówić dopiero wtedy, kiedy będzie istniała świadomość zagrożeń.
Więcej o:
Komentarze (36)
Piotr Fronczewski grzmi "Idź i nie grzesz więcej Halino". Nowy spot o bezpieczeństwie seniorów
Zaloguj się
 • ptakomysz

  Oceniono 64 razy 62

  Fronczewski jest wspaniałym aktorem.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 45 razy 45

  "Ale w Biblii tego nie było!
  -Może nowelizacja nie dotarła jeszcze do wszystkich." ;-)

 • bs75

  Oceniono 25 razy 23

  piękne i mądre, a do tego proste do przyswojenia

 • jacmenos

  Oceniono 22 razy 22

  znakomity spot !

 • bru_no

  Oceniono 32 razy 22

  Można wykorzystać zdolności aktorskie bez wpieprzania się w politykę? Można. Szacunek Panie Piotrze.

 • equino

  Oceniono 18 razy 18

  więcej takich mądrych i coś niosących spotów. Zagrane rewelacyjne - teraz we wszystkich kinach powinni to przed filmami puszczać, oraz w tv kiedy jest największa oglądalność.

 • ppo

  Oceniono 14 razy 10

  Niedawno usłyszałem, jak babcia popędzała wnuczka, żeby przebiegł do niej przez jezdnię, ale młody wolał poczekać, aż samochód przejedzie. Babcia stwierdziła, że "zdążyłbyś 3 razy i to oni mają obowiązek uważać, a nie". Nie wytrzymałem i powiedziałem glośno, że wszyscy mają obowiązek uważać. Babsko spojrzało na mnie wzrokiem bazyliszka, ale już nic na szczęście nie powiedziało. Tacy są nasi seniorzy- starsi i mądrzejsi! A potem płacz, że "babcia niedopilnowała".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX