Amazon Prime Video walczy o polskich klientów. Nawiązał współpracę z T-Mobile Polska

Klienci T-Mobile mogą wykupić dostęp do Amazon Prime za 13 złotych. Umowa, jaką amerykański serwis VoD nawiązał z operatorem telefonii komórkowej, pokazuje, że Amazon chce zawalczyć o polskich klientów i dogonić swoich największych konkurentów.
Zobacz wideo

Miesięczny koszt dostępu do serwisu Amazon Prime Video dla klientów T-mobile to 13 zł za miesiąc. Po zakończeniu okresu promocyjnego cena ta wzrośnie do 26 zł. Kwota ta zostanie dopisana do zbiorczego rachunku za usługi T?Mobile. Zanim abonenci tego operatora komórkowego zdecydują się na subskrypcję Amazon Prime Video, mogą przetestować tę usługę przez siedem dni za darmo.

Amazon Prime Video chce pozyskać nowych klientów. Usługa nie cieszy się dużą popularnością

Serwis Amazon Prime Video jest dostępny w Polsce od 2016 roku, ale wciąż przegrywa konkurs popularności z takimi platformami VoD jak Netflix i HBO Go. Z szacunków Ampere Analysis, na które powołuje się portal press.pl, wynika, że w drugim kwartale 2019 roku Prime Video miał w Polsce tylko 179 tys. subskrybentów, podczas gdy Netflix miał ich 788 tys., a  Ipla aż 1,22 mln. Umowa Amazona z T-Mobile pokazuje, że pierwsza z firm chce powalczyć o swój kawałek tortu na polskim rynku, a oferując klientom sieci komórkowej swoje usługi w promocyjnej cenie ma zamiar zapoznać ze swoją ofertą osoby, które być może jeszcze o niej nie słyszały. 

Więcej o: