"Klaus". Netflix szykuje swój pierwszy film animowany. Już niedługo poczujemy magię świąt

Netflix ma w swojej ofercie sporo oryginalnych animacji, ale są to propozycje serialowe - teraz przyszedł czas na film pełnometrażowy. Święta na platformie rozpoczną się wcześniej, bo jej pierwsza animowana produkcja, "Klaus", opowie właśnie o magii Bożego Narodzenia.

"Klaus" to animowana bożonarodzeniowa komedia, której pomysłodawcą jest Sergio Pablos. Pablos jest odpowiedzialny za film "Jak ukraść księżyc" i całą serię przygód słynnych Minionków. SPA Studios, które należy do Pablosa, realizowało już projekty dla Universal, Warner Bros., 20th Century Fox czy Disneya - teraz przyszedł czas na Netfliksa. W sieci pojawił się zwiastun "Klausa", który zadebiutuje na platformie streamingowej jeszcze w listopadzie.

Zobacz też: "Kraina Lodu 2". Nowy zwiastun hitu Disneya wreszcie zdradza zarys fabuły >>

"Klaus". Przyjaźń niezdarnego listonosza i tajemniczego stolarza ratuje Boże Narodzenie

Zobacz wideo

Kiedy Jesper kończy szkołę dla listonoszy jako najgorszy uczeń, zostaje wysłany do placówki pocztowej na mroźnej wyspie pod Kołem Podbiegunowym. Mało kto zamienia tam ze sobą choć słowo, nie wspominając nawet o listach. Jesper już chce zrezygnować, gdy w miejscowej nauczycielce Alvie znajduje bratnią duszę i spotyka Klausa, tajemniczego stolarza, który mieszka samotnie w chatce pełnej własnoręcznie zrobionych zabawek. Ta niezwykła przyjaźń sprawia, że miasteczko Smeerensburg znowu rozbrzmiewa radosnym śmiechem, a sąsiedzi z nowym zapałem wspierają się nawzajem, snują magiczne opowieści i z namaszczeniem wywieszają przy kominkach świąteczne skarpety.

W oryginalnej wersji językowej głosu Jesperowi użyczył Jason Schwartzman ("The Grand Budapest Hotel", "Wyspa psów"), w Alvę wcieliła się Rashida Jones ("Parks and Recreation"), a tytułowym Klausem został J.K. Simmons (laureat Oscara za występ w filmie "Whiplash"). Oprócz nich w obsadzie znaleźli się m.in. Joan Cusack, Will Sasso i Norm Macdonald. W pisaniu scenariusza reżysera Sergio Pablosa wsparli Zach Lewis i Jim Mahoney. Muzykę skomponował Alfonso G. Aguilar. Dyrekcję artystyczną nad projektem objęli Szymon Biernacki i Marcin Jakubowski.

Premiera "Klausa" na Netfliksie odbędzie się kilka dobrych tygodni przed świętami, bo już 15 listopada. Szykujcie ciepłe kakao i bożonarodzeniowe skarpety!

Więcej o: