Polscy "(Nie)znajomi" to hit. W niecały tydzień pokonali włoski pierwowzór i przyciągnęli jeszcze więcej widzów

Film "(Nie)znajomi" po pierwszym weekendzie w polskich kinach zajmował 1. miejsce w box office. Drugi tydzień okazał się znacznie lepszy - do kin wybrało się jeszcze więcej widzów niż w pierwszym tygodniu wyświetlania. To zdarza się bardzo rzadko!
Zobacz wideo

"(Nie)znajomi" do kina wkroczyli w piątek 27 września. Po pierwszym weekendzie wyświetlania zajęli pierwsze miejsce w polskim box office, z łączną liczbą 132 000 sprzedanych biletów. Widzów już tylko przybywa. 

"(Nie)znajomi" biją kolejne rekordy

W ciągu dwóch dni od premiery "(Nie)znajomi" przyciągnęli do kin większą widownie, niż łącznie dwa polskie filmy - "Piłsudski" w reżyserii Michała Rosy i "Legiony" Dariusza Gajewskiego. Te produkcje w tym czasie obejrzało w sumie 93 tysięcy widzów.

To nie wszystko - polska wersja włoskiego przeboju "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" zdobyła w pierwszym tygodniu większą publiczność, niż jej pierwowzór. Przez cały okres wyświetlania w Polsce włoski film zgromadził 160 tysięcy widzów. Tymczasem nasi "(Nie)znajomi" w tydzień zebrali publiczność rzędu 235 000 widzów.

Po 10 dniach od premiery okazało się, że  film Tadeusza Śliwy obejrzało już ponad 355 000 widzów. Film w drugim tygodniu wyświetlania przyciągnął do kin większą widownię niż w weekend premierowy - frekwencja była wyższa o 8 procent w stosunku do weekendu otwarcia - donosi dystrybutor filmu. 

"(Nie)znajomi" to film o grupie przyjaciół, którzy podczas kolacji, zaczynają grać w grę.  Uczestnicy muszą czytać na głos wiadomości, które w tym czasie dostają. Co więcej, przychodzące połączenia muszą być prowadzone na głośniku tak, by wszyscy mogli słyszeć rozmowę. 

W rolach głównych wystąpili Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Kasia Smutniak, Aleksandra Domańska, Łukasz Simlat, Michał Żurawski i Wojtek Żołądkowicz. Producentem filmu został m.in. wokalista Dawid Podsiadło, który przygotował teledysk do piosenki "Najnowszy Klip" zapowiadających ten film.

Więcej o: