W 2020 premiera "watykańskiego Netflixa" - chrześcijańskiego serwisu VoD

W 2020 roku zostanie uruchomiona platforma VatiVision, nazywana "watykańskim Netflixem". To kolejny serwis VoD udostępniający filmy, seriale i dokumenty. Będą to jednak produkcje skupione na szerzeniu wartości chrześcijańskich.
Zobacz wideo

Platforma VatiVision będzie mieć swoją premierę wiosną 2020 roku. Podobnie jak Netflix, będzie to usługa typu VoD, czyli wideo na życzenie. Jej subskrybenci będą mogli oglądać chrześcijańskie filmy, seriale i dokumenty w wybranym przez siebie momencie. 

- To dla mnie powód do wielkiej dumy (...). Kierujemy VatiVision do grupy docelowej, która do tej pory była zaniedbywana. Naszym celem jest osiągnięcie znaczących wyników, zarówno pod względem jakości, jak i niepowtarzalności proponowanych treści, a także dystrybucji na skalę światową, która może osiągnąć zasięg 1,3 mld katolików - mówi dyrektor VatiVision Luca Tomassini, którego słowa cytuje Onet

"Watykański Netflix" ma wypełnić internetową lukę i szerzyć "chrześcijańskie przesłanie"

Serwis VatiVision współtworzą włoska spółka medialna Officina de la Comunicazione oraz specjalizująca się w rozwoju usług cyfrowych międzynarodowa grupa Vetrya. Watykan nie ma swoich udziałów w firmie VatiVision, jednak współpracuje ściśle przy tworzeniu materiałów, które mają ukazać sięna nowej platformie.

- Bardzo często mamy kontakt z telewizją lub wyrobami kinematograficznymi typu religijnego, które jednak są dystrybuowane z trudem. Jest wielu ludzi, którzy zastanawiają się: jak mogę je zobaczyć? Zaczynamy od pragnienia stworzenia treści o dużej wartości i głębi narracyjnej, które przyczyniają się do szerzenia chrześcijańskiego przesłania - w rozmowie z portalem bergamo.corriere.it mówiła założycielka Officina della Comunicazione, Nicola Salvi.

Więcej o: