W Hollywood powstaje film o Irenie Sendlerowej. Rolę główną zagra Wonder Woman, czyli Gal Gadot

Po filmie telewizyjnym "Dzieci Ireny Sendlerowej" z Anną Paquin w roli głównej, Hollywood przeniesie historię Ireny Sendlerowej na duży ekran. W roli bohaterki czasów Holokaustu wystąpi odtwórczyni postaci Wonder Woman - Gal Gadot.
Zobacz wideo

Portal Deadline poinformował, że studio Warner Bros. rozpoczęło prace nad wojennym thrillerem "Irena Sendler". Jako Irena Sendlerowa, słynna z uratowania podczas Holokaustu setek żydowskich dzieci przed niechybną śmiercią, pojawi się Gal Gadot, która oprócz udzielenia się w filmie aktorsko zajmie się także jego wyprodukowaniem.

Hollywoodzka produkcja "Irena Sendler" z Wonder Woman w roli głównej. Co wiemy o filmie?

"Irena Sendler" opowie niesamowitą historię Polki, która w trakcie II wojny światowej i niemieckiej okupacji Warszawy nieustraszenie działała na rzecz pomocy Żydom, a szczególnie dzieciom z warszawskiego getta. Sendlerowa od 1943 roku kierowała referatem dziecięcym "Żegoty" - szacuje się, że organizacja pod jej wodzą wsparła ok. 2500 najmłodszych. Film ma się skupić na wyścigu z czasem chcącej nieść pomoc jak największej liczbie osób Sendlerowej, który przyspieszył szczególnie po aresztowaniu działaczki przez gestapo jesienią 1943 roku.

Scenariusz do filmu, który póki co funkcjonuje pod tytułem "Irena Sendler", napisze Justine Juel Gillmer ("The 100", "Córki McLeoda"). Warner Bros. wzięło pod swoje skrzydła projekt, który zainicjowało studio Pilot Wave, założone przez wspomnianą już Gal Gadot i jej męża Jasona Varsano. Oprócz historii Ireny Sendlerowej małżeństwo zainteresowało się wątkiem Fidela Castro - jak podaje portal Variety, w realizacji jest obecnie produkcja "My Dearest Fidel" na podstawie artykułu Petera Kornbluha "'My Dearest Fidel’: An ABC Journalist’s Secret Liaison With Fidel Castro".

Amerykańskich filmowców już nie pierwszy raz zaciekawiła postać Sendlerowej - w 2009 roku CBS wyprodukował "Dzieci Ireny Sendlerowej", film telewizyjny w reżyserii Johna Kenta Harrisona, gdzie w główną bohaterkę wcieliła się Anna Paquin ("Czysta krew"). W produkcji mieli okazję wystąpić tacy polscy aktorzy jak Krzysztof Pieczyński jako doktor Janusz Korczak, Maja Ostaszewska czy Danuta Stenka. Można się spodziewać, że i u boku Gal Gadot nie zabraknie naszych rodaków. Na szczegóły przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

Więcej o: