Robert Downey Jr. rozmawia ze zwierzętami. Iron Man zagrał Doktora Dolittle

Robert Downey Jr. zagrał główną rolę w nowej adaptacji klasycznej powieści dla dzieci "Doktor Dolittle". Słynny odtwórca takich ról jak Sherlock Holems czy Iron Man tym razem wcielił się w postać weterynarza, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami. I teraz uwaga, głosów postaciom zwierząt udzielili tacy aktorzy jak zdobywca Oscara Rami Malek, Emma Thompson czy Tom Holland.

Robert Downey Junior został nową twarzą słynnego doktora Dolittle. Zagrał główną rolę w ekranizacji klasycznej powieści autorstwa Hugh Loftinga. Wszyscy, którzy czytali książkę niewątpliwie pamiętają, że doktor John Dolittle rozmawia ze zwierzętami, bo ich mowy nauczyła go jego papuga, Polinezja. Film z resztą reklamuje hasło - "Niezbyt przepada za ludźmi". 

To będzie pierwsza kinowa ekranizacja powieści od czasów filmu z Eddiem Murphym w roli głównej, który ukazał się w 1998 roku. Akcja nowego "Dolittle" została osadzona w XIX wieku, a u boku Roberta Downeya zobaczymy takich aktorów jak Antonio Banderas, Jessie Buckley, Michael Sheen, Jim Broadbent i Harry Collett. Głosu zwierzętom w filmie użyczyli Rami Malek, Octavia Spencer, Kumail Nanjiani, John Cena, Marion Cotillard, Carmen Ejogo, Craig Robinson, Frances de la Tour, Emma Thompson, Selena Gomez, Tom Holland oraz Ralph Fiennes. 

Zobacz wideo

Reżyserem jest Stephen Gaghan - to on napisał także scenariusz razem z Thomasem Shepardem. Opis fabuły wskazuje na to, że film będzie bardziej zbliżony do powieści niż komedii z Murphym:

Ekscentryczny doktor John Dolittle (Robert Downey Jr.) - główny weterynarz w Anglii epoki wiktoriańskiej - odcina się od świata w swojej posiadłości - seidem lat wcześniej zmarła jego żona. Jego jedynymi towarzyszami są egzotyczne zwierzęta, którymi opiekuje się od lat. Kiedy młoda królowa niespodziewanie choruje, doktor Dolittle musi opuścić swoją samotnię i wyruszyć w podróż na mityczną wyspę, na której znajduje się lek. 
W trakcie podróży odzyskuje powołanie i odwagę, jednocześnie przeżywa niesamowite przygody i spotykają dawnych adwersarzy. W podróży doktorowi towarzyszą jego zwierzęcy pomocnicy. Wśród nich znajdziemy m.in. strachliwego goryla (Rami Malek), entuzjastyczną, ale nieco przygłupią kaczkę (Octavia Spencer), kłótliwy się duet składający się z cynicznego strusia (Kumail Nanjiani) i pozytywnie nastawionego do świata niedźwiedzia polarnego (John Cena). Towarzystwem rządzi stanowcza papuga (Emma Thompson), która jest przy okazji najbardziej zaufanym partnerem Dolittle'a.

Produkcja trafi na ekrany polskich kin 17 stycznia 2020 roku.  Co ciekawe, w kwietniu tego roku ekipa musiała dokręcić nowe sceny i spędziła na planie dodatkowych 21 dni. Po pierwszych pokazach okazało się, że film niezbyt spodobał się widowni. Dlatego też na pomoc zostali wezwani reżyser Jonathan Liebesman, który współpracował z Gaghanem na planie, a Chris McKay napisał kilka nowych scen po tym, jak się okazało, że wątki komiczne i efekty specjalne nie składają się w całość tak dobrze, jak producenci liczyli. Zmieniono także tytuł  z "Podróży doktora Dolittle" na "Dolittle". 

Więcej o: