"Klimat jak z filmów o Bondzie" - zwiastun muzyczny "Ukrytej gry" [ZOBACZ]

"The Secret Game" w wykonaniu Ani Karwan - oto zwiastun muzyczny filmu "Ukryta gra" Łukasza Kośmickiego. Produkcja Watchout Studio ("Bogowie", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"), nagrodzona na FPFF w Gdyni za montaż oraz Nagrodą Specjalną Jury, wejdzie do kin już 8 listopada. W rolach głównych Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek i Aleksiej Sieriebriakow.

Za produkcję zwiastuna muzycznego odpowiada Watchout Studio. "The Secret Game" jest już dostępna w serwisach streamingowych.

Zobacz wideo

Zwiastun muzyczny filmu "Ukryta gra" - śpiewa zwyciężczyni z Opola

Ania Karwan to zwyciężczyni konkursu Premiery 56. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Pierwszą zapowiedzią jej debiutanckiej płyty, która ukazała się 15 lutego 2019 roku, był radiowy przebój "Głupcy", który zyskał ponad 13 milionów odsłon na YouTube. Ania Karwan szerszej publiczności znana jest z VII edycji programu "The Voice of Poland" z 2016 roku, w którym dotarła do finału. Podczas "przesłuchań w ciemno" brawurowo wykonała utwór "Purple Rain" z repertuaru Prince’a, odwracając wszystkie cztery jurorskie fotele. Występ Ani powoduje ciarki przy każdym odsłuchaniu, nic więc dziwnego, że została dostrzeżona również na świecie, znajdując wysokie miejsce w prestiżowym, międzynarodowym
zestawieniu TOP TEN GLOBAL VOICE 2016.

Jej głos od lat można usłyszeć też w licznych produkcjach filmowych i serialowych, takich jak: "Listy do M", "Pitbull", "Planeta Singli" czy "Legendy Polskie", gdzie wspólnie z Mateo przypomniała przebój Zdzisławy Sośnickiej "Aleja Gwiazd". - Piosenka "The Secret Game” to spełnienie moich marzeń, kompozycja jest skrojona na miarę moich wokalnych możliwości. Tym samym jest to najtrudniejszy utwór technicznie, który dał mi ogrom satysfakcji. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam dołożyć szczyptę swoich emocji do tak pięknego projektu i tym samym złożyć hołd całej ekipie, a przede wszystkim Piotrowi Woźniakowi-Starakowi za dzieło jego życia - mówi Ania Karwan.

Autorem muzyki i słów do utworu "The Secret Game" jest Łukasz Targosz. Dziś ma na koncie ponad 40 soundtracków z rozległych obszarów kina – od arthouse'u przez animację i mainstream, aż do kina historycznego. Krótkometrażowa animacja "The Game" Marcina Jańca z muzyką Targosza zdobyła nagrody m.in. na Boston International Film Festival, Canada International Film Festival czy Indie Fest, a jego kompozycje zyskały uznanie jurorów m.in. festiwali Roma Fiction Fest w Rzymie czy On Location:  Memphis International Film&Music Fest. Ścieżka dźwiękowa do serialu HBO "Wataha" przyniosła mu  MocArta za Muzykę Filmową Roku 2014 – wyróżnienie przyznawane przez stację RMF Classic i jej słuchaczy.

"Ukryta gra" – jeden ruch może zmienić historię

W filmie "Ukryta gra" Bill Pullman wciela się w rolę Joshuy Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

Obok Billa Pullmana w filmie występuje Robert Więckiewicz w roli dyrektora Pałacu Kultury i Nauki. Ponadto w obsadzie znajdują się Lotte Verbeek, James Bloor, Aleksiej Sieriebriakow i Corey Johnson. Atmosferę lat 60., zimnej wojny i kryzysu kubańskiego buduje scenografia przygotowana przez Allana Starskiego. Klimat szpiegowskiej gry oddają zdjęcia Pawła Edelmana.

30 października nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się książka "Ukryta gra". Autorskie trio: Piotr Głuchowski, Łukasz Kośmicki i Marcel Sawicki, stworzyło trzymającą w napięciu powieść szpiegowską. Pokazane tło wiszącego nad światem konfliktu nuklearnego jest doskonałym dopełnieniem fabuły filmu. Książka "Ukryta gra" pozwala zagłębić się w polityczne i militarne oblicze nadciągającego kryzysu przenosząc czytelnika między innymi na pokład sowieckiej łodzi podwodnej czy też do Pentagonu.

Więcej o: