Zoe Kravitz zagra Catwoman w filmie z Pattinsonem. Pogratulował jej dumny ojczym Jason Momoa

Gwiazda serialu "Wielkie kłamstewka" Zoe Kravitz została zatrudniona do roli Seliny Kyle, czyli Catwoman. Aktorka pojawi się w "The Batman" u boku Roberta Pattinsona.
Zobacz wideo

Według "Variety" Zoe Kravitz była mocną kandydatką do tej roli już od tygodni, ale konkurowała m.in. ze zdobywczynią Oscara Alicią Vikander. Producenci nowego Batmana zastanawiali się, czy uda się pogodzić grafik Kravitz, która jest także w obsadzie innej dużej produkcji - kolejnej części serii "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".

Zoe Kravitz - córka Lenny'ego, jej ojczym grał Khala Drogo

Kravitz ma na koncie role w takich filmach jak "Niezgodna" czy "Mad Max: Na drodze gniewu", a ostatnio jest bardzo chwalona za udział w produkcji HBO "Wielkie kłamstewka", gdzie gra obok Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Laury Dern i Shailene Woodley.

Zoe Kravitz to córka muzyka Lenny'ego Kravitza i Lisy Bonnet, znanej m.in. z serialu "Bill Cosby Show". Bonnet po rozwodzie wyszła powtórnie za mąż - jest związana z aktorem Jasonem Momoą, znanym m.in. z ról w "Słonecznym patrolu", "Grze o tron" i tytułowej w ekranizacji komiksu DC "Aquaman". Teraz do "rodziny" DC dołącza jego pasierbica. Oprócz gratulacji, Momoa przewiduje, że Zoe będzie się świetnie bawić na planie filmowym.

 

Nowy Batman - w roli głównej Robert Pattinson

W najnowszym filmie o Mrocznym Rycerzu w rolę Batmana wcieli się aktor znany m.in. z sagi "Zmierzch", a reżyseruje Matt Reeves. W wywiadzie udzielonym "Variety" jakiś czas temu Robert Pattinson opowiedział m.in. o kostiumie Człowieka Nietoperza:

Natychmiast czujesz się w nim bardzo potężny. Ten kostium jest zadziwiający - to coś niezwykle trudnego do ubrania, więc cała ceremonia wchodzenia w niego wygląda dość upokarzająco. Pięć osób próbuje cię w to wbić. Kiedy już się uda, myślisz sobie: Tak, czuję siłę, czuję moc, mimo że ktoś musiał wcisnąć mi do nogawek pośladki. Próbujesz znaleźć sposób, żeby wszystko jakoś zrównoważyć - jednocześnie wnieść coś nowego, nie odstraszyć ludzi i być w stanie pracować pomimo ograniczeń kostiumu.

Robert Pattinson o roli Batmana: Byłem przekonany, że przez te plotki wszystko już przepadło >>

Mówi się, że do roli Człowieka Zagadki przymierza się Jonah Hill, a rolę komisarza Gordona może zagrać Jeffrey Wright. Zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się na początku przyszłego roku, a premiera jest planowana na 25 czerwca 2021 roku.

Więcej o: