Dawid Ogrodnik zagra księdza Jana Kaczkowskiego. "Chcę go pokazać z całą złożonością"

Powstanie film o księdzu Janie Kaczkowskim, a główną rolę zagra Dawid Ogrodnik. Aktor zapewnia "Ksiądz Kaczkowski był fantastycznym człowiekiem, ale jak każdy miał też słabsze momenty i ciemniejsze strony. Chcę go pokazać z całą złożonością".
Zobacz wideo

Ksiądz Jan Kaczkowski był twórcą Puckiego Hospicjum Domowego oraz Hospicjum św. o. Pio. Dał się także poznać jako autor i współautor wielu popularnych książek. To on powiedział, że "nie trzeba być katolikiem, żeby być dobrym człowiekiem" oraz, że "od wiary nie odcina się kuponów". Autor słów "zamiast ciągle na coś czekać, zacznij żyć właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje " zmarł w marcu 2016 roku po długiej chorobie. Duchowny przez kilka lat zmagał się z glejakiem - nowotworem ośrodkowego układu nerwowego.

Maciej Rzączyński w rozmowie z wp.pl potwierdził, że East Studio wyprodukuje film poświęcony ks. Kaczkowskiemu:

Potwierdzam, że East Studio pracuje nad filmem o ks. Kaczkowskim, w którym główną rolę zagra Dawid Ogrodnik, grający również rolę Adama Bieleckiego w filmie "Broad Peak", który produkujemy.


O filmie i swojej kolejnej roli opowiedział także sam Dawid Ogrodnik z rozmowie z magazynem "Uroda życia":

Ksiądz Kaczkowski był fantastycznym człowiekiem, ale jak każdy miał też słabsze momenty i ciemniejsze strony. Chcę go pokazać z całą złożonością. Analiza tego, jak żyje się w tak wielkiej samotności, jak realizuje się swoje potrzeby, czy i jak rekompensowane jest życie w celibacie, gdzie przekierowuje się potrzebę posiadania dzieci, potrzebę bliskości, jest fascynująca.

Szczególnie podkreślił:

Praca nad tym filmem i uczestnictwo w pracach scenariuszowych to dla mnie wspaniałe intelektualne przeżycie. Jest tyle delikatnych, głębokich tematów, które musimy poruszyć. Samotność, choroba, obcowanie ze śmiercią, życiem.

Jednak będziemy musieli poczekać, aż zobaczymy ten film. Aktor dodał, że właśnie dlatego, że produkcja porusza tyle ważnych tematów, potrzebuje rocznej przerwy. 18 października na ekrany kin za to wejdzie inny film z udziałem aktora "Ikar. Legenda Mietka Kosza" w reżyserii Macieja Pieprzycy. Ogrodnik wcielił się tam w zapomnianego i niewidomego geniusza fortepianu, który zginął tragicznie w wieku 29 lat.

Zobacz wideo
Więcej o: