Krzysztof Czeczot pokazał, jak wygląda filmowy Zenek Martyniuk. Pierwsze zdjęcie zza kulis: "Jest 2004 rok"

Krzysztof Czeczot gra główną rolę w filmowej biografii Zenona Martyniuka, lidera jednego z najpopularniejszych zespołów disco-polo, Akcent. Prace na planie już ruszyły, a aktor pokazał zdjęcie swojej filmowej rodziny.
Zobacz wideo

Biografia Zenona Martyniuka będzie nosić tytuł "Zenek", a premiera zaplanowana jest na 2020 rok. Za reżyserię odpowiada Jan Hryniak - wcześniej pracował przy serialach "Sama słodycz" i "Czas honoru", a także przy filmie "Kantor. Nigdy już tu nie powrócę" z Borysem Szycem w roli głównej. Filmowiec prywatnie jest zięciem Krzysztofa Kieślowskiego. Ekipa już pracuje na planie, a my w końcu dostaliśmy przedsmak tego, co zobaczymy na ekranie.

"Zenek". Pierwsze zdjęcie z planu

Krzysztof Czeczot, który został wybrany do roli Zenona Martyniuka, podzielił się pierwszym zdjęciem swojej filmowej rodziny. Wiemy już, że w roli Danuty Martyniuk wystąpi Klara Bielawka, zaś Martyniuka juniora, czyli syna pary Daniela gra Olaf Marchwicki. Aktor zdradził, jakie sceny tego dnia powstały:

Hej, hej! Kochani! Jak się bawicie!? My wracamy dziś z Ostródy. Jest 2004 rok. Polska weszła do Unii. Dziękujemy naszym fanom za wspaniały koncert. Pamiętacie ten dzień?
 

Trzeba przyznać, że Krzysztof Czeczot idealnie pasuje do roli lidera zespołu Akcent. Nim jednak ogłoszono, że to jemu przypadła ta rola, długo spekulowano, kto wcieli się w muzyka. Mówiono o Antku Królikowskim, Jacku Braciaku czy Tomaszu Ziętku. Sam Martyniuk wyraził nadzieję, że zagra go Dawid Ogrodnik, który muzyka disco-polo zagrał już w filmie "Disco-polo".  Nie zapominajmy też, że sam Zenek Martyniuk ma na koncie rolę w filmie - w tym roku widzowie mogli go oglądać w trzeciej części kultowej komedii "Kogel Mogel".

Zespół Akcent powstał w 1989 roku i stworzył takie przeboje jak "Przez te oczy zielone", "Życie to są chwile" czy "Przekorny los". Ten ostatni utwór wydano  w formie singla i to wydawnictwo osiągnęło status potrójnej diamentowej płyty, co w praktyce oznacza, że sprzedano ponad 300 tys. egzemplarzy. Zespół Akcent tylko w 2018 roku odebrał siedem diamentowych płyt i Super Grand Prix na 23. Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Więcej o: