Kultowa "Czarodziejka z Księżyca" wraca po 24 latach do kina. Zmienili jej wygląd

"Czarodziejka z Księżyca" to kultowy serial anime, który opowiadał o grupie nastoletnich wojowniczek walczących "o miłość i sprawiedliwość" z coraz groźniejszymi przeciwnikami, którzy za pomocą czarnej magii chcieli przejąć kontrolę nad światem i ludźmi. W 2020 roku do kin trafi pełnometrażowa produkcja o nowych przygodach Usagi Tsukino i jej towarzyszek.
Zobacz wideo

"Czarodziejka z Księżyca" była w latach 90. jednym z najpopularniejszych anime na świecie. Serial powstał na podstawie mangi autorstwa Naoko Takeuchi i cieszył się także dużą sympatią także wśród polskich dzieci, które z zapartym tchem śledziły kolejne odcinki w telewizji. Pierwsi widzowie już dorośli, ale na pewno się ucieszą na wieść, że twórcy zapowiadają kinowy film o wojowniczych nastolatkach. I to dwuczęściowy!

Powstanie kinowy film o "Czarodziejce z Księżyca"

Po raz pierwszy od 1995 roku do kin trafi pełnometrażowy film o Czarodziejce z Księżyca i jej towarzyszkach - Czarodziejce z Merkurego, Czarodziejce z Marsa, Czarodziejce z Wenus czy z Jowisza. Produkcja będzie nosić tytuł "Pretty Guardians Sailor Moon Eternal. The MOVIE", a premiera została zaplanowana na 2020 rok. Do sieci trafił już nawet pierwszy film zapowiadający produkcję - to krótka animacja, w której twórcy pokazują dobrze znane nam postaci w odświeżonej szacie graficznej.

 

Nowa stylistyka nawiązuje do kreski znanej z odświeżonej wersji serialu "Sailor Moon Crystal", która powstała w 2014 roku. Twórcy przedstawili na nowo znane już nam odcinki z drobnymi zmianami scenariuszowymi. Nad pełnometrażowym filmem będą czuwać twórcy oryginalnej wersji, łącznie z Kazuko Tadano, która projektowała postacie w dwóch pierwszych sezonach serialu.

 

Nowy film ma składać się z dwóch części i będzie poświęcony wątkowi znanemu z serii "Dark Moon Arc", którą widzowie serialu mogą kojarzyć z sezonu "Sailor Moon SuperS". To opowieść zaczynająca się od zaćmienia słońca. Do Tokio przybywa tajemniczy i mroczny cyrk, którym kieruje Zirconia. Grupa chce przechwycić Złoty Kryształ, który należy Pegaza. Ten się przed nimi ukrywa w ludzkich marzeniach, przez co trudno go odszukać. Wojowniczki walczą z kolejnymi cyrkowcami i pomagają Pegazowi.

W pierwszej części historia skupi się na wątku miłosnym pomiędzy Chibiusą, czyli przybyłą z przyszłości córką Usagi, a Eliosem, który zamienia się w Pegaza. Twórcy w oficjalnej informacji prasowej zapewniają, że nowy film udowodni, że "miłość nigdy się nie poddaje" oraz, że "wiara w przyjaciół jest siłą, która pozwala ich chronić".

Reżyserem filmu będzie Chiaki Kon, która pracowała wcześniej nad trzecim sezonem serialu "Sailor Moon Crystal" przy wątku Bractwa Śmierci, kiedy to poszukiwano Mesjasza Ciszy, który miał przynieść zagładę światu. Premiera pierwszej części została dokładnie zaplanowana na piątek 11 września 2020 roku. 

Więcej o: