Jared Leto prawdopodobnie już nigdy nie zagra Jokera. Będziecie za nim tęsknić?

Jared Leto wcielił się w kultowego przeciwnika Batmana w filmie "Legion samobójców". Aktor ponoć czuł się bardzo rozczarowany, że główną rolę w popularnym filmie Todda Phillipsa zaproponowano nie jemu, a Joaquinowi Phoenixowi. Media donoszą, że zdobywca Oscara raczej już nie wróci do postaci zielonowłosego złoczyńcy.

Wokalista popularnego zespołu 30 seconds to Mars Jared Leto jest także aktorem i zdobywcą Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Dallas Buyers Club" - wcielił się tam w chorego na AIDS transseksualistę. Nie tak dawno temu, bo w 2016 roku, wystąpił także w roli Jokera. Portretował złoczyńcę w filmie "Legion samobójców" i wszyscy przypuszczali, że zrobi to ponownie w najnowszym filmie z Margot Robbie w roli głównej pt. "Ptaki nocy". Harley Quinn była wszak ukochaną Jokera i wątek romantyczny pojawił się także w "Legionie".

Czytaj też: "Joker". Twórcy nie usuną z filmu piosenki skazanego pedofila

Zobacz wideo

Jared Leto już nie zagra Jokera

"The Hollywood Reporter" donosi jednak, że Jared Leto nie wystąpi już w roli Jokera. Portal podaje, że wiąże się to z dużym naciskiem, jaki wytwórnia położyła na nowe wcielenie bohatera w filmie Todda Phillipsa. "THR" już wcześniej informowało, że Leto czuł się pominięty i zraniony tym, że mu nie zaproponowano roli w produkcji reżysera "Kac Vegas". Ponoć był urażony do tego stopnia, że miał wywierać naciski na wytwórnię filmową, by ta wstrzymała produkcję z Phoenixem w roli głównej - w pierwotnych założeniach miał to być dużo mniejszy projekt.

Oczywiście Leto ani nikt związany z najnowszą produkcją nie przyznał tego oficjalnie. Pamiętamy jednak, że występ Jareda Leto w roli Jokera wzbudził mieszane reakcje widzów i krytyków, a Phoenix jest jednogłośnie wychwalany - nawet przez ludzi, którym film się nie podobał.

Zobacz wideo

"Joker" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej od swojej premiery jest jednym z najczęściej oglądanych filmów na całym świecie. Produkcja w ciągu dwóch tygodni zarobiła na międzynarodowym rynku 606 720 373 dolary.

Więcej o: