"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Dlaczego C-3PO żegna się w najnowszym zwiastunie? Powód nie jest oczywisty

Ostateczny zwiastun zapowiadający "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" to kawał dobrej promocyjnej roboty. Są w nim pokazani wszyscy, którzy powinni zostać pokazani, są efekty specjalne, jest monumentalna muzyka i chwila wzruszenia. Ten ostatni element to przede wszystkim zasługa sceny z C-3PO.
Zobacz wideo

C-3PO to droid, który pojawił się już w pierwszym filmie serii, w 1977 roku, i towarzyszył bohaterom przez te wszystkie lata podróży i walki w odległej galaktyce. W zwiastunie dziewiątej "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", która ma zamykać sagę o Skywalkerach, pojawiła się scena, w której złoty robot zapytany o to, co robi, odpowiada:

Po raz ostatni spoglądam na swoich przyjaciół.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - co się stanie z C-3PO?

Słowa mogłyby sugerować, że droid zginie, ale jest inna - wydaje się, że bardziej prawdopodobna, choć nie mniej rozdzierająca serce fanów - teoria. Według m.in. Digital Spy, prawdopodobnie straci ogromną część wspomnień ze względu na dane, które są zapisane w pamięci C-3PO, a które mogą być bezcenne podczas ostatecznej rozgrywki między jasną i ciemną stroną Mocy.

W "Zemście Sithów", prequelu oryginalnej trylogii, C-3PO był bowiem droidem Anakina Skywalkera i miał olbrzymią wiedzę dotyczącą jego przemiany w Dartha Vadera. Te dane zostały wymazane z jego pamięci, by uniemożliwić Lei i Luke'owi poznanie prawdy o ojcu. Wygląda na to, że teraz bohaterowie będą starali się te informacje odzyskać, a w związku z tym złoty ulubieniec wielu widzów będzie musiał zostać pozbawiony późniejszych wspomnień. Oznacza to, że zapomni, kim byli dla niego Rey, Finn, Poe, BB-8 i R2-D2...

Można mieć tylko cień nadziei, że Rey i spółka znajdą jakiś sposób na to, by potem te wspomnienia przywrócić. Chociaż "Gwiezdne wojny" nie są klasyczną baśnią, w której na końcu wszyscy muszą koniecznie żyć "długo i szczęśliwie"...

"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie". Reżyser filmu o postaci Carrie Fisher: "Jest sercem całej historii" >>

Jak będzie, dowiemy się w grudniu, gdy ostatnia część sagi trafi do kin.

"Star Wars: The Rise of Skywalker" - specjalny zwiastun z D-23 trafił do sieci! Co się stało z mieczem Rey? [WIDEO] >>

Więcej o: