"Psy 3. W imię zasad". Franz Maurer wychodzi z więzienia po 25 latach i wraca na plakacie filmu

17 stycznia do kin wchodzi najnowszy film Władysława Pasikowskiego "Psy 3. W imię zasad". W obsadzie nie mogło zabraknąć Bogusława Lindy w roli Franza Maurera. Kultowy bohater ostatnie lata przesiedział za kratkami, a teraz będzie musiał zmierzyć się z zupełnie nowym światem.
Zobacz wideo

Praca na planie filmu "Psy 3. W imię zasad" zaczęła się latem tego roku. W obsadzie znaleźli się Bogusław Linda czyli kultowy Franz Maurer oraz Cezary Pazura, który powrócił do swojego bohatera Waldka "Nowego" Morawca. Dołączyli do nich Marcin Dorociński, Sebastian Fabijański jako Damian i Tomasz Schuchardt jako Cegielski. Tymczasem w sieci wylądował świeżutki plakat z samym Bogusławem Lindą.

Czytaj też: Kultowe "Psy" nie są pomysłem Władysława Pasikowskiego. Cezary Pazura ujawnia kulisy powstania filmu

Franz Maurer wraca

Akcja nowych "Psów" ma rozgrywać się współcześnie. Twórcy piszą - "Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i "Nowego". Ich spotkanie zmieni wszystko".

Mat. prom.Mat. prom. 'Psy 3. W imię zasad' , reż. Władysław Pasikowski (2019)

Nowy plakat filmu nawiązuje do kultowej sceny przesłuchania Maurera z pierwszej części filmu. Linda siedzi na podobnym krzesełku w marynarce z bronią w ręku. Sebastian Fabijański latem obiecywał, że nowa część "Psów" ma bardzo westernowy klimat. Zachęcał:

Widzowie mogą spodziewać się dokładnie tego, co „Psy” zaoferowały im 25 lat temu. Historia ma westernowy klimat, a jej finał będzie efektowny. W tym filmie nie ma grzecznych chłopców!

Cezary Pazura z kolei cieszył się z pracy na planie:

Kręcimy dość mocne sceny i zachowujemy się czasem jak dzieciaki, które po latach znów dorwały się do ulubionej zabawki. (...) Nas to bardzo kręci, na planie pełna ekscytacja.

"Psy" - kultowe filmy

Pierwsza część "Psów" zadebiutowała w 1992 roku i była najbardziej kasowym tytułem dekady. Władysław Pasikowski odebrał za produkcję nagrodę dla najlepszego reżysera podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a Bogusława Lindę uznano za najlepszego aktora. Druga część powstała dwa lata później.

Więcej o: