"Psy 3. W imię zasad". Franz Maurer wychodzi z więzienia po 25 latach i wraca na plakacie filmu

17 stycznia do kin wchodzi najnowszy film Władysława Pasikowskiego "Psy 3. W imię zasad". W obsadzie nie mogło zabraknąć Bogusława Lindy w roli Franza Maurera. Kultowy bohater ostatnie lata przesiedział za kratkami, a teraz będzie musiał zmierzyć się z zupełnie nowym światem.
Zobacz wideo

Praca na planie filmu "Psy 3. W imię zasad" zaczęła się latem tego roku. W obsadzie znaleźli się Bogusław Linda czyli kultowy Franz Maurer oraz Cezary Pazura, który powrócił do swojego bohatera Waldka "Nowego" Morawca. Dołączyli do nich Marcin Dorociński, Sebastian Fabijański jako Damian i Tomasz Schuchardt jako Cegielski. Tymczasem w sieci wylądował świeżutki plakat z samym Bogusławem Lindą.

Czytaj też: Kultowe "Psy" nie są pomysłem Władysława Pasikowskiego. Cezary Pazura ujawnia kulisy powstania filmu

Franz Maurer wraca

Akcja nowych "Psów" ma rozgrywać się współcześnie. Twórcy piszą - "Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i "Nowego". Ich spotkanie zmieni wszystko".

Mat. prom.Mat. prom. 'Psy 3. W imię zasad' , reż. Władysław Pasikowski (2019)

Nowy plakat filmu nawiązuje do kultowej sceny przesłuchania Maurera z pierwszej części filmu. Linda siedzi na podobnym krzesełku w marynarce z bronią w ręku. Sebastian Fabijański latem obiecywał, że nowa część "Psów" ma bardzo westernowy klimat. Zachęcał:

Widzowie mogą spodziewać się dokładnie tego, co „Psy” zaoferowały im 25 lat temu. Historia ma westernowy klimat, a jej finał będzie efektowny. W tym filmie nie ma grzecznych chłopców!

Cezary Pazura z kolei cieszył się z pracy na planie:

Kręcimy dość mocne sceny i zachowujemy się czasem jak dzieciaki, które po latach znów dorwały się do ulubionej zabawki. (...) Nas to bardzo kręci, na planie pełna ekscytacja.

"Psy" - kultowe filmy

Pierwsza część "Psów" zadebiutowała w 1992 roku i była najbardziej kasowym tytułem dekady. Władysław Pasikowski odebrał za produkcję nagrodę dla najlepszego reżysera podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a Bogusława Lindę uznano za najlepszego aktora. Druga część powstała dwa lata później.

Więcej o:
Komentarze (52)
"Psy 3. W imię zasad". Franz Maurer wychodzi z więzienia po 25 latach i wraca na plakacie filmu
Zaloguj się
 • woland7

  Oceniono 35 razy 29

  Ponoć po wyjściu dostał 2 auta od bezdomnego i kamienicę oraz działkę od emeryta...

 • dura_lex

  Oceniono 21 razy 17

  25 lat odsiedział w pierdlu u brata w Nowej Zelandii? Pasikowski zapomniał co kręcił?

 • pi.mi

  Oceniono 8 razy 8

  Uwaga - będę spoilerował ;-)
  Franz'a po wyjściu z pierdla dopadnie Banaś. Zaproponuje prowadzenie ogólnopolskiej sieci burdeli. Franz - zmuszony trudną sytuacją finansową - podejmie się tej fuchy. Wkrótce odkryje, że burdele mają tylko odwracać uwagę od grubszych tematów: handlu ziemią kościelną przez rodzinę Morawieckich, uwłaszczeniu na komunistycznym mieniu pewnego dewelopera z Żoliborza czy wielowiekowej przyparafialnej siatce pedofili w sutannach. Ze zdumieniem odkryje też, że handel kamienicami i gruntami w Warszawie akceptował niewysoki Prezydent Miasta bohatersko dowodzący szturmem na Smoleńskie lasy brzozowe.
  Franz jak to Franz - zachowa się jak należy i pomoże uciec z Polski pewnej 16-letniej Ukraince bzykanej regularnie co tydzień przez pewnego ogrodnika z Podkarpacia.
  W ostatniej scenie popłacze się ze śmiechu na śmierć usłyszawszy przepyszny kawał o murzynach, którzy zjedli polskich rektorów...

 • mikejar

  Oceniono 5 razy 5

  DWIE CZESCI WSPANIALE !!!!!!!! TRZECIA BEDZIE O MAFII PIS DZELCOW ZOBRO ,. KACZYNSKIM , PIOTROWICZEM NA CZELE .
  Podobno ma byc pokazana " ELYTA" INTELEKTUALNA z takimi GWIAZDAMI jak SASIN , SUSKI , CZARNECKI, BREDZINSKI , GLINSKI itd.

  BEDZIE SIE DZIALO. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • kielbik_gw

  Oceniono 5 razy 5

  Nie, proszę nie! czegoś prawie genialnego nie można próbować ulepszać , może być tylko gorzej. Patrz "nowy" mis czy kogel mogel

 • hombrerro123

  Oceniono 15 razy 5

  nic z tego nie będzie i piszę to jako wielki fan obu części, Bogusia, Cezarego i wszystkich występujacych, no i oczywiście pana Władysława

 • erhapl

  Oceniono 4 razy 4

  "Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku…"

  Chodzi o SKOKi czy o Srebrną?

 • szczepix_1

  Oceniono 4 razy 4

  Na swietosci sie rąk nie podnosi, trzeba było zostawic te dwa genialne filmy i tyle.
  Po co dawac jakich dorocinskich, fabjanskich na co to komu?
  Jeszcze karolaka brakuje:) Tacy ludzie niech sobie graja w pitbulach, drogowkach, fighterach itd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX