Edward Norton przyjedzie do Torunia po nagrodę (i nie tylko). Aktor przyjedzie na Camerimage

Edward Norton będzie gościem tegorocznej edycji festiwalu Camerimage. Aktor znany z takich filmów jak "Lęk pierwotny", "Podziemny krąg" czy "Birdman" odbierze nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego.
Zobacz wideo

Na festiwalu w konkursie głównym będzie można zobaczyć najnowszy film Nortona "Osierocony Brooklyn", który wejdzie szeroko do dystrybucji kinowej 20 grudnia.

Edward Norton jako detektyw z zespołem Tourette’a

W filmie "Osierocony Brooklyn" Norton wciela się w detektywa, który cierpi na zespół Tourette’a i pracuje nad rozwikłaniem zagadki tajemniczego morderstwa. Aktor nie tylko zagrał w tej produkcji, jest także jej scenarzystą i reżyserem. "Osierocony Brooklyn" jest adaptacją powieści Jonathana Lethema

W obsadzie filmu obok Nortona znaleźli się także m.in. Gugu Mbatha-Raw, Bruce Willis, Alec Baldwin i Willem Dafoe.

Edward Norton ma na koncie trzy nominacje do Oscara (za "Lęk pierwotny", "Więźnia nienawiści" i "Birdmana"), rolę w pierwszym z tych tytułów - dramacie sądowym z 1996 roku - nagrodzono Złotym Globem.

Aktora znają także ci, którzy oglądali takie filmy jak "Iluzjonista", "Czerwony smok", "Grand Budapest Hotel" czy "Skandalista Larry Flynt".

"Osierocony Brooklyn" to drugi wyreżyserowany przez Nortona film. Pierwszym był "Zakazany owoc" z 2000 roku - komedia romantyczna, w której wystąpił razem z Benem Stillerem i Jenną Elfman. Wcielili się w przyjaciół z czasów dzieciństwa - on zagrał katolickiego księdza, Stiller rabina, a Elfman bizneswoman, która po latach wraca do Nowego Jorku. Na Tokyo International Film Festival film wyróżniono nagrodą za najlepszy scenariusz.

Więcej o: