Scenarzystka "Idy" napisze scenariusz o skandalu Harveya Weinsteina. Współprodukuje go Brad Pitt

Rebecca Lenkiewicz była scenarzystką nagrodzonej Oscarem "Idy" Pawła Pawlikowskiego. Teraz rozpoczęła pracę nad filmem poświęconym sprawie Harveya Weinsteina - producenta filmowego, który przez lata molestował i gwałcił aktorki i używał swoich potężnych wpływów, żeby sprawy tuszować. Produkcją filmu zajmie się m.in. firma należąca do Brada Pitta.
Zobacz wideo

Rebecca Lenkiewicz została zatrudniona, by napisać scenariusz o historii Jodi Kantor i Megan Twohey, które postanowiły nagłośnić prawdę o zbrodniach na tle seksualnym, których dopuszczał się przez lata Harvey Weinstein. Najnowszy film prześledzi pracę reporterek " the New York Timesa", które zbierały informacje o gwałtach i przypadkach molestowania. To ich materiał pozwolił nagłośnić ruch #MeToo - donosi Variety.

Czytaj też: Został tydzień, żeby zagłosować na "Zimną wojnę". Może zostać Europejskim Filmem Roku

Scenarzystka "Idy" napisze scenariusz do filmu o skandalu wokół Harveya Weinsteina

Jodi Kantor i Megan Twohey dostały nagrodę Pulitzera za swój reportaż. Najnowszy film ma przypominać "Wszystkich ludzi prezydenta" - pokaże jak DZIENNIKARKI śledcze prowadzą dochodzenie, zbierają materiały, śledzą skandale i docierają do świadków. Film będą współprodukować Annpurna i należące do Brada Pitta studio Plan B.

 

Lankiewicz za scenariusz do filmu Pawlikowskiego dostała Europejską Nagrodą Filmową w 2014 roku. Poza oscarową "Idą" ma w dorobku także m.in. produkcję "Disobedience (Nieposłuszeństwo)" o lesbijskim romansie w społeczności ortodoksyjnych Żydów z Rachel Weis i Rebeccą McAdams w rolach głównych i "Colette" - biografię francuskiej pisarki, gdzie tytułową postać zagrała Keira Knightley.

Czytaj też: Zagrała Idę u Pawlikowskiego i zniknęła. Teraz Agata Trzebuchowska pojawi się na FF w Gdyni w zupełnie innej roli

Więcej o: